Budějovický Budvar zvýšil zisk na 300 milionů
10.06.2008 | Aktuálně.cz
Přes 300 milionů korun před zdaněním vydělal loni Budějovický Budvar. To je oproti předchozímu roku zlepšení o 13 procent.
Pivovar už dříve zveřejnil objemy prodeje. Výstav piva přesáhl 1,25 milionu hektolitrů, meziročně o 8,8 procenta více.
Prodej piva v tuzemsku stoupl skoro o 12 procent, výrazně rychleji než celý trh. Export se pak zvýšil o bezmála šest procent na rekordních 587 tisíc hektolitrů.
Budvar loni rozšířil nabídku o dvě značky - Pardál a z Dánska dovážený Carlsberg. Provedl také investice za více než čtvrt miliardy. Do roku 2011 plánuje do rozvoje výroby a distribuce dát další dvě miliardy.
Budějovický národní podnik by se v blízké budoucnosti měl dočkat transformace na běžnou akciovou společnost a prodeje do soukromých rukou. Návrh postupu přeměny už pro stát vypracovává advokátní kancelář Kříž a Bělina ve sdružení se společností Deloitte.
"Výsledek by měl být do poloviny srpna. Na jeho základě se potom stát bude rozhodovat, zda a jak transformovat," doplňuje mluvčí Budvaru.
Kvůli chystaným změnám se také počátkem června obměnila dozorčí rada pivovaru. Posílili ji odborníci se zkušenostmi z právní oblasti a transformačních procesů, uvedlo Ministerstvo zemědělství.
Další články v kategorii
- Ostatky odlovených medvědů na Slovensku ukázaly, jak v hrozivém stavu šelmy jsou (09.08.2026)
- Sektor skotu a hovězího masa: důležité je udržet a navýšit chovy v ČR i podpořit zpracování masa (08.08.2026)
- FAO: Světové ceny potravin se v červenci vyšplhaly nejvýše za tři a půl roku (07.08.2026)
- EG.D mění přístup k údržbě krajiny. Ve spolupráci s ochranáři buduje biokoridory pod vedením velmi vysokého napětí (07.08.2026)
- Penny Market a Coca-Cola rozjely obchodní válku v Česku. Lahve mizí z regálů (07.08.2026)
- Odborníci: Za nižší sklizeň mohou výkyvy počasí, zemědělci ale i méně zaseli (07.08.2026)
- Existují konference. A pak existují pivovarské konference. (07.08.2026)
- Americké firmy obviněné z domlouvání cen vajec jich po dohodě 53 milionů darují (07.08.2026)
- Sokolí rekord: V Jeseníkách vyvedli 46 mláďat (07.08.2026)
- Sklizeň základních obilovin letos klesne o 17 pct, řepky o pětinu, odhaduje ČSÚ (07.08.2026)

Tweet



