Nádoby na tříděný odpad už putují do škol
16.10.2008 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí zahájilo distribuci košů a popelnic na tříděný odpad školám v celé České republice [1]. Školy mají šanci získat zdarma sběrné nádoby na několik odpadových komodit a pomoci tak zvýšit efektivitu třídění odpadu v České republice. „Ve školách vzniká spousta odpadu – především papíru, ale i bioodpadu, plastů či skla. Školy přitom často postrádají peníze na to, aby svým žákům a studentům mohly nabídnou sběrné koše a popelnice pro třídění. MŽP tedy vychází tímto projektem vstříc celé řadě žádostí o pomoc, které jsme v posledních letech dostávali především od samotných učitelů,“ říká ministr životního prostředí Martin Bursík.
K dispozici bude celkem 30 500 sběrných nádob hned v několika variantách a velikostech, aby se hodily školám s nejrůznějšími specifickými potřebami a požadavky. „Vybírali jsme je podle zkušeností z běžného provozu v interiérech školských zařízení. Nabízíme čtyři varianty nádob v základní sadě na papír, sklo, plast a dále 120 a 240 litrové pojízdné nádoby pro využití v exteriérech škol při sportovních a kulturních aktivitách. Je připravena také nabídka kompostérů na sběr bioodpadu, který vzniká např. při údržbě zeleně ze školních zahrad,“ vysvětluje koordinátora projektu Ivona Kristiánová z odboru fondů EU MŽP.
K dispozici budou také brožury, polepky a postery. Ty informují o tom, jak správně jednotlivé komodity třídit, jak se dále zpracovávají a využívají v praxi. Upozorňují také na nebezpečný odpad vznikající v domácnostech. Ke každé sadě sběrných nádob je připraven poster, který informuje o Operačním programu Infrastruktura, především o realizovaných projektech ke zlepšování stavu životního prostředí, zejména v oblasti hospodaření s odpady.
Distribuce sběrných nádob školám probíhá ve spolupráci s krajskými úřady. Školy získají konkrétní informace buď právě na úřadech svého kraje, nebo u koordinátorů projektu na MŽP či u dodavatelské společnosti Mevatec.
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



