Masna Studená zavře jatka a bourárnu, stovka lidí přijde o práci
09.11.2008 | Deník Jindřichohradecka
Vedení společnosti Maso Planá oznámilo plánované omezení výroby v provozovně Studená. Ke konci roku 2008 zde dojde k uzavření jatečního a bourárenského provozu.
Důvodem je nenaplnění porážkových kapacit způsobené poklesem prodeje a celkovou krizí na trhu s masem.
V provozovně Studená je v současnosti zaměstnáno okolo 250 osob. Plánovaná změna se dotkne přibližně stovky pracovníků, dalších sto padesát pracovních míst zůstane nadále zachováno ve výrobě konzerv, tepelně opracovaných a neopracovaných masných výrobků, která pokračuje beze změny.
Omezení výroby se dotkne zásadním způsobem i samotné obce, a to nejenom v souvislosti s očekávaným nárůstem nezaměstnanosti, ale také ve spojitosti s čistírnou odpadních vod, která je společná jak pro obec, tak i pro masokombinát a obec zainvestovala nemalé peníze na modernizaci. Což se může projevit i na ceně vody pro obyvatele.
Další články v kategorii
- Pod Byšičkami v Podkrkonoší vzniká vinařství s ambicí na tisíce lahví vína (20.06.2026)
- Mendelova univerzita posiluje spolupráci v Gruzii. Podporuje farmáře, vinaře i rozvoj regionů (19.06.2026)
- Šéf farmářů: Nestačí jen stěžovat si na špatnou sezonu a čekat na další dotace (19.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)
- iROZHLAS.cz: Česko odpovědělo Evropské komisi k možnému střetu zájmů Babiše (19.06.2026)
- Evropské potraviny nejsou samozřejmost. Jejich kvalita něco stojí (19.06.2026)
- Vitamin C může hrát zásadní roli v neutralizaci uzenin (19.06.2026)
- Moravští vinaři získali na největší soutěži vín na světě 81 medailí (19.06.2026)

Tweet



