Prezident Obama chce omezit dotace farmářům
04.03.2009 | APIC-AK
Americký prezident Barack Obama chce skončit s vyplácením přímých plateb velkým zemědělským podnikům, které nejsou podle jeho názoru na těchto příjmech závislí. Celkový objem přímých plateb vyplácených farmářům ročně představuje sumu přibližně ve výši 5,2 miliardy amerických dolarů. Z celkového ročního státního rozpočtu USA experti z Bílého domu identifikovali jako neefektivní dotační platby ve výši 2 miliard amerických dolarů, uvedl prezident Obama v tomto týdnu na zasedání amerického Kongresu ve Washingtonu.
Na základě odhadů Ferda Hoefnera z National Sustainable Agriculture Coalition Obama dospěl k rozhodnutí vypracovat návrh na snížení horní hranice pro garantované přímé platby. Podle informací Agra Europe London je snížení celkové částky přiližně o polovinu momentálně předmětem diskuse, uvedla agrární informační služba ernaehrungsdienst.de. Již Obamův předchůdce Georgie W. Bush se snažil všechny dotační platby pro farmáře shrnout do jednoho komplexního balíku, který by neměl za rok přesáhnout hodnotu 250 000 dolarů, jeho snahy ale zcela zkrachovaly
Další články v kategorii
- Jak poznat zkažené vejce? Nenechte se zmást červenou skvrnou (14.12.2025)
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)

Tweet



