Ovocný trh zaplaví Aperitiv po francouzsku
06.06.2009 | tyden.cz
Pochutnat si na francouzských delikatesách a víně, poslechnout si šansony a nakoupit tradiční výrobky ze země galského kohouta mohou návštěvníci festivalu Aperitiv po francouzsku - Apéritif a la française. Atmosféru Francie mohou návštěvníci na Ovocném trhu v Praze vychutnávat již potřetí.
Patnáct vystavovatelů nabízí na tradičním francouzském trhu v centru Prahy nápoje, sýry, paštiky z různých francouzských regionů, olivové oleje, džemy, hořčice nebo ústřice. Zájemci se mohou osvěžit a posedět v typickém francouzském bufetu s jednoduchou, ale chutnou francouzskou kuchyní. K ochutnání jsou sladké a slané koláčky, saláty a další typické produkty.
Provizorní tržiště nabízí originální koláče 'quiche', bagety, croissanty nebo čokoládu. Připraveny jsou ale i vyhlášené delikatesy, jako "foie gras", tedy kachní a husí játra, kuřecí klobásky nebo sendviče a bagety. Ochutnávat se může také ve stáncích, které vystavené dobroty prodávají.
Cílem festivalu je podle pořadatelů propagace francouzské kultury a gastronomie. Každý rok se pořádá ve 21 zemích. Festival se koná od čtvrtka 4. června do neděle 7. června 2009. Tržiště bude přístupné od 10 do 20 hodin.
Další články v kategorii
- Poradenství k získání statusu RZH je připraveno. Pomůže i kultivovat prostředí (12.03.2026)
- Lesy České republiky mají nový TOP management (12.03.2026)
- Na zemědělské dotace dá stát letos čtyři miliardy korun, více než loni (12.03.2026)
- V Zábědově na Hradecku budou hasiči likvidovat šestý velkochov s ptačí chřipkou (12.03.2026)

Tweet



