Ve Znojmě a Mikulově dnes začínají tradiční oslavy vína
11.09.2009 | ČTK
Na jihu Moravy dnes začínají největší svátky vína v regionu - Pálavské vinobraní v Mikulově na Břeclavsku a Znojemské historické vinobraní. Obě akce se letos konají poprvé společně, loni je dohromady navštívilo kolem 100.000 lidí. Ve stejném termínu, ale odděleně, se konaly už loni. Pořadatelé se nejprve obávali toho, že si budou konkurovat, nakonec ale obě akce navštívil rekordní počet lidí. Pálavské vinobraní je starší, poprvé se konalo už v roce 1947, a komornější, loni na něj zavítalo 30.000 návštěvníků. Znojemské je asi o dvacet let mladší, může se ale pochlubit více než dvojnásobnou návštěvností.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Svitavy prostřednictvím projektu Třídím gastro vytřídily ze směsného odpadu přes 17 tun kuchyňských zbytků (09.02.2026)
- Čínský farmář způsobil výpadek proudu, když přepravoval prasata dronem (09.02.2026)
- Lesníci budou nově dostávat příspěvek na sdružování, projedná to vláda (09.02.2026)
- Borůvky v rajčatovém hávu. Austrálie chystá prodej GMO fialových rajčat (09.02.2026)

Tweet



