Uvolnění na světovém trhu s vepřovým masem
04.11.2009 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Národní rada výrobců vepřového masa (NPPC) v USA ocenila nedávné rozhodnutí Korejské republiky kontrolovat pouze část, lépe než celých 100 procent, vývozu vepřového masa ze Spojených států amerických a zrušit zákaz dovozů živých prasat z této země. Zákaz byl uložen v souvislosti s propuknutím H1N1 chřipky.
Od září 2007 přišel americký průmysl zpracování vepřového masa o téměř 4,5 miliard USD a výrobci od té doby ztratili v průměru více než 21 USD na jedno prase. Vysoké výrobní náklady, zejména ceny jadrných krmiv, jsou hlavní příčinou hospodářských ztrát tohoto průmyslového odvětví. Na počátku května byl následkem obav z H1N1 uložen řadou zemí zákaz dovozu amerického vepřového masa a prasat.
V roce 2008 byla Jižní Korea šestým největším trhem pro vepřové maso ze Spojených států amerických s dovozy ve výši 284 milionů USD. V roce 2009 poklesly do konce května vývozy do Jižní Koreje na objemu o 10 procent a o 7 procent co se týče jejich cen.
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- Pivo bez alkoholu nemusí chutnat divně. Ve Walesu spustili přelomové zařízení (15.12.2025)
- Brusel podle šéfa EPP navrhne upustit od zákazu spalovacích motorů od roku 2035 (15.12.2025)
- Česko bude dál svírat inverze s teplotami do 5 stupňů (15.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Otevírací doba o Vánocích: Pozor na zavřené obchody. Nákup se vyplatí už teď (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- V kanadských skladech leží americký alkohol za miliardy. Provincie řeší, co s ním (15.12.2025)
- Zvěřiny se v Česku mnoho nejí, ale zájem roste. Vede daněk, divočák a jelen (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Městské lesy Chrudim nabízí stromky, jedle z plantáží jsou ve větší oblibě (15.12.2025)

Tweet



