Souhrn událostí uplynulých dní – 2. 12. 2009
03.12.2009 | Agris
Stres podporuje verticiliové vadnutí brambor
V některých porostech brambor se v letošní sezóně poprvé objevilo verticiliové vadnutí. Houba Verticillium albo-atrum způsobuje většinou ohniskovitě se vyskytující náhlé dozrávání. Typickým symptomem je žloutnutí, které se objevuje nejprve na spodních listech, většinou jen na jedné straně. U hlíz mohou na napadení poukazovat hnědě zbarvené svazky cévní. Příčiny vadnutí jsou rozmanité. Je však třeba dbát zásad.
Poslanecká sněmovna přehlasovala prezidentské veto novely zákona o posuzování vlivů na ŽP
Reakce ministra životního prostředí Jana Dusíka na dnešní přehlasování prezidentského veta novely zákona o posuzování vlivů na životní prostředí: "Jsem potěšen dnešním konstruktivním rozhodnutím Poslanecké sněmovny, která přehlasovala nešťastné prezidentské veto a schválila tak sice stručnou, ale významnou novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Novela je nutnou reakcí na řízení proti České republice před Evropským soudním dvorem kvůli nesouladu stávajícího zákona o EIA s evropskou legislativou, které probíhá již od roku 2006.
L-karnitin v čajových a kávových nápojích
Carnipure™, který je v současné době populární funkční složkou používanou při výrobě nealkoholických nápojů. Jeho zdravotní přínos mu dovoluje, aby byl přidáván do mnoha různých typů nápojů, jakými jsou například nápoje pro sportovce, funkční nápoje a ovocné šťávy.
Ministr zemědělství jmenoval nové vedení kladrubského hřebčína
Novým ředitelem Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, s.p. se stal k 1.12. 2009 Ing. Jan Höck. Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes rovněž jmenoval ředitele státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem, kterým byl jmenován Ing. Antonín Němec. Stěžejním úkolem nového vedení bude převedení kladrubského hřebčína ze současné právní formy státního podniku na příspěvkovou organizaci a opětovné zpracování žádosti o dotaci z Integrovaného operačního programu, tak aby bylo možné čerpat evropské prostředky na revitalizaci hřebčína v co nejkratším termínu.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Úplné zpravodajství
Další články v kategorii
- Pivo bez alkoholu nemusí chutnat divně. Ve Walesu spustili přelomové zařízení (15.12.2025)
- Brusel podle šéfa EPP navrhne upustit od zákazu spalovacích motorů od roku 2035 (15.12.2025)
- Česko bude dál svírat inverze s teplotami do 5 stupňů (15.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Otevírací doba o Vánocích: Pozor na zavřené obchody. Nákup se vyplatí už teď (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- V kanadských skladech leží americký alkohol za miliardy. Provincie řeší, co s ním (15.12.2025)
- Zvěřiny se v Česku mnoho nejí, ale zájem roste. Vede daněk, divočák a jelen (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Městské lesy Chrudim nabízí stromky, jedle z plantáží jsou ve větší oblibě (15.12.2025)

Tweet



