Povinnost podnikatelů - chovatelů hospodářských zvířat
10.05.2010 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Dle zákona č. 166/1999Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů, v platném znění § 5 odst. (2) je povinností chovatele, který chová jako podnikatel hospodářská zvířata pro účely podnikání dle písm. d) zpracovat a aktualizovat podle schválených zásad (§44 odst. 1 písm.c) pohotovostní plán pro případ výskytu nebezpečných nákaz a nemocí přenosných ze zvířat na člověka, jakož i pro případ vzniku mimořádné situace, a v souladu s celostátním programem tlumení jedné nebo více nákaz , nemocí přenosných ze zvířat na člověka a původců těchto nákaz a nemocí vlastní ozdravovací program, předložit jej ke schválení krajské veterinární správě a podle tohoto programu.
Vzor pohotovostních plánů je ke stažení na stránkách Státní veterinární správy - www.svscr.cz - v sekci zdraví zvířat - pohotovostní plán, kdy část 1 se vypracuje vždy, část 2 zvlášť na každé hospodářství, část 3 je určena pro zpracovatele živočišných produktů.
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- Ministerstvo zemědělství rozšiřuje možnosti podpory agrolesnictví a zjednodušuje zalesňování (17.02.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 16.2.2026 (17.02.2026)
- Prošlé maso z KFC? Nic neobvyklého. Inspektorů je málo a hygiena restaurací trpí (16.02.2026)
- Přes osmdesát stravovacích podniků mělo loni na Příbramsku potíže s hygienou (16.02.2026)
- Výběry býků startují - tipy na úspěšný nákup (16.02.2026)
- Kaňon, který by neměl existovat. Sedmý div Georgie vznikl chybou farmářů (16.02.2026)
- Invazní ozdobnice se šíří ze zahrad do přírody (16.02.2026)
- Co přiláká ke krmítku červenku, kosa či sýkorky? Ptačí hosty ovlivníte krmením (16.02.2026)
- Muže na Slovensku napadla medvědice (16.02.2026)

Tweet



