Rusko nahradí čtvrtinu dovozu drůbežího z USA importem odjinud
03.06.2010 | ČTK
Rusko nahradí čtvrtinu dovozu drůbežího masa z USA importem odjinud. Uvedlo to dnes na internetu ruské ministerstvo průmyslu a obchodu. Dovoz drůbežího z USA země zastavila na začátku roku kvůli ošetřování chlorem. Rusko je velkým dovozcem drůbeže a Spojené státy exportérem. Podle revidovaných kvót mělo letos z USA do Ruska přijít 600.000 tun tohoto masa. Rusko loni spotřebovalo 3,5 milionu tun drůbežího a američtí farmáři z toho svojí produkcí pokryli pětinu. Od lednového zákazu se o jeho zrušení několikrát jednalo.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tweet



