Výrobce tyčinek Mars a Twix syřidlo nepoužívá
30.06.2010 | Lidové noviny
Jedny z nejprodávanějších sladkostí jsou i nadále vhodné pro vegetariány. Výrobce tyčinek Mars, Twix nebo Snickers, společnost Masterfood, se ohradil proti zprávě, že při výrobě svých čokoládových výrobků začal používat přísady živočišného původu.
Mastefood oznámil využívání takzvaného syřidla z telecích žaludků v souvislosti se změnou dodavatele v roce 2007. Na jeho prohlášení ale ihned reagovalo britské Vegetariánské sdružení, které tento krok výrobce sladkostí označilo za nepochopitelný.
Nátlak veřejnosti se pak ukázal jako účinný, a tak společnost v roce 2007 přehodnotila své rozhodnutí a syřidlo do výroby oproti svým plánům k výrobě čokolády používat nezačala. "Zjistili jsme, že jsme udělali chybu a hluboce se za to omlouváme. Můžeme ujistit všechny naše zákazníky, že syřidlo z výroby vyřadíme tak, aby si nadále mohli pochutnat na značkách, které mají rádi," řekla před dvěma lety mluvčí společnosti Fiona Dawson.
Výrobky společnosti Masterfood prodávané na českém trhu tak zůstávají vhodné pro vegetariány i v současnosti. "Ráda bych zdůraznila, že žádná z čokoládových tyčinek společnosti Mars na českém trhu (Mars, Snickers, Twix, Bounty, Milky Way) neobsahuje syřidlo z telecích žaludků," zaslala ve vyjádření Magdalena Hrabcová ze společnosti Mars Czech.
Další články v kategorii
- Kofole loni klesly tržby meziročně o tři procenta a provozní zisk o 3,2 procenta (19.02.2026)
- Turecké zemědělství využívá moderní technologie včetně digitalizace (19.02.2026)
- Zima vydrží do víkendu, pak se prudce oteplí (19.02.2026)
- Novým generálním ředitelem Lesů ČR se stane Josef Vojáček (19.02.2026)
- Kofolu zasáhla cukrová daň i špatné počasí, tržby klesly pod 11 miliard (19.02.2026)
- Plzeňské drony pomohou na české i německé Šumavě včas odhalit lesní požáry (19.02.2026)
- Jan Štefl: Kontrola eroze půdy v Čechách musí být důslednější než v zemích, kde hospodaří na svém (19.02.2026)
- Útok medvědice rezonuje Slovenskem. Aktivisté: Vůbec k němu nemuselo dojít (19.02.2026)
- Španělské ovce merino dobyly svět, teď bojují o návrat své slávy (19.02.2026)
- Úbytek biodiverzity je rizikem pro přírodu i lidskou společnost, říká vědec (19.02.2026)

Tweet



