Medové pivo i krupičná kaše. Slavnosti medu začaly
27.08.2010 | Týden
Nové Město na Moravě dnes zavonělo medem. Včelaři z Vysočiny a ze Slovenska se tu od dnešního rána až do soboty pyšní voňavou pochutinou na oblíbených Slavnostech medu. Součástí jejich čtvrtého ročníku je na Vratislavově náměstí také řemeslný jarmark a představení regionálních zpracovatelů mléka.
Lidé mohou ochutnat kromě medu i medovinu a medové pivo. Pohádková Bílá paní rozdává dětem krupičnou kaši s medem, zájemci mají možnost koupit si i výrobky z včelího vosku a propolisu, formy na výrobu svíček a figurek z vosku.
Slavnosti medu se v Novém Městě na Moravě konají počtvrté, na pořádání se kromě včelařského svazu podílí i radnice, Horácké muzeum a Horácké sdružení lidových řemesel.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



