Babišovo impérium bude produkovat více masa
14.01.2011 | Aktuálně.cz
Kontrolu nad společnostmi Animalco a Procházka holding získala firma Agrofert Holding. Podnikatel Andrej Babiš tak zvětší svůj vliv na trhu s masem a masnými výrobky.
Spojení již podle tiskové zprávy povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podle antimonopolního úřadu posuzovaná spojení nenaruší hospodářskou soutěž zejména proto, že dojde k relativně nízkému nárůstu tržního podílu skupiny Agrofert v daných oblastech.
Zatímco spojení s se společností Procházka již nabylo právní moci, spojení s Animalcem zatím není pravomocné.
Agrofert koupil celou firmu Procházka, Animalca 70 %
Společnost AGROFERT získá akcie na základním kapitálu a hlasovacích právech společností Animalco (70% podíl) a Procházka (100% podíl). Díky tomu bude moci Agrofert obě společnosti přímo a výlučně kontrolovat.
Společnost Animalco působí v potravinářském průmyslu a těžiště její činnosti představuje velkoobchod s jatečnými zvířaty (hovězí dobytek, prasata), masem a masnými výrobky. Animalco rovněž obchoduje s chovnými a plemennými zvířaty, potravinářskými obaly, vybranými druhy mlékárenských výrobků a mražené zeleniny.
Společnost Procházka je společností holdingového typu bez vlastního výrobního programu, stojící v čele skupiny Procházka. Ta působí zejména v České republice v oblastech výroby a zpracování hovězího, vepřového a drůbežího masa, výroby masných výrobků a velkoobchodního i maloobchodního prodeje těchto produktů.
Další články v kategorii
- Rybářství Třeboň mělo zisk 27,2 milionu korun, meziročně o 20 mil. Kč nižší (14.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Výstaviště zahajuje sezonu. Dva veletrhy lákají na malbu z čokolády i karavany (14.05.2026)
- Kontaminované mléko v Česku: Policie prověří postup Nestlé a Danone (14.05.2026)
- Japoncům kvůli válce v Íránu dochází barvivo, chipsy budou v černobílém balení (14.05.2026)
- Regionální potravina 2026. Na Jihlavsku uspěla tlačenka, mrkvance i kimči (14.05.2026)
- Bývalý ředitel národního parku v Chorvatsku čelí obvinění z pytláctví (14.05.2026)
- Firma z Olomoucka pořídila mobilní kurník pro 500 slepic, nabídne pastevní vejce (14.05.2026)
- Konec dvanáctek? Brusel chystá pravidla, která změní označení piv (14.05.2026)

Tweet



