V Olomouckém kraji se loni snížila o 9,6 procenta výroba mléka
11.02.2011 | ČTK
Zemědělské podniky z Olomouckého kraje loni snížily výrobu mléka. Vyprodukovaly ho 178,6 milionu litrů, což v meziročním srovnání představuje pokles o 9,6 procenta. Výrobu mléka snížili v uplynulém roce farmáři z většiny krajů. Poklesla i v celorepublikovém měřítku. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu. Největší procentuální redukci výroby mléka statistici hlásí v Jihomoravském kraji, kde se snížila o 13,2 procenta. Olomouckému kraji patří ještě za Ústeckým třetí pozice. V celém Česku se produkce mléka meziročně snížila o 3,5 procenta.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Špatně připravená obalová legislativa zdraží nákupy o tisíce korun, varují čeští podnikatelé (01.07.2026)
- ČHMÚ potvrzuje nové absolutní maximum teploty vzduchu v Česku (01.07.2026)
- Česko bude muset urychlit změnu hospodaření s vodou, míní hydrolog (01.07.2026)
- Ministři zemědělství zemí V4 + 4 budou prosazovat společný postup při krizích zemědělství a v bioekonomice (01.07.2026)
- Na rybníku v Plzni-Malesicích zasahují hasiči u úhynu ryb, okysličují vodu (01.07.2026)
- Téměř tři stovky školáků poznávaly les v Jihlavě (01.07.2026)

Tweet



