Točené v hospodě vychází z módy
03.06.2011 | Haló noviny
Stále více Čechů dává přednost lahvovému pivu před točeným, vyplývá z údajů Českého svazu pivovarů a sladoven.
Podle pivovarníků to souvisí se změnou životního stylu, kdy lidé stále častěji pijí pivo jinde než v hospodách. Obrovským tempem roste i zájem o pivo v PET lahvích.
Ještě před deseti lety se nadpoloviční většina zlatavého moku dostávala k zákazníkům v sudech, tento podíl postupně klesl na loňských 45 %. Naopak podíl lahví na trhu trvale stoupá. Loni již dosáhl téměř 49 %.
Skleněné lahve dnes tvoří 46 % všech druhů obalů, v nichž se pivo na tuzemském trhu prodává, podíl PET lahví, který byl před třemi lety prakticky nulový, se loni přiblížil třem procentům. Do umělohmotných lahví pivo plní stále více pivovarů, dokonce i ty, které ještě před pár lety tento obal odmítaly.
»Lidi opravdu místo do hospod začínají chodit někam jinam,« uvedl člen předsednictva svazu Pavel Bobošík. »Pivní lahev umožňuje spotřebiteli do určité míry volbu. Rozhoduje se samostatně o tom, kdy, s kým, a především na jakých místech si pivo dá,« vysvětlil stoupající zájem o pivo v lahvích výkonný ředitel svazu Jan Veselý.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní – 20.2. - 22.2.2026 (23.02.2026)
- Bluetongue: objednávka vakcíny Bluevac BTV 4+8 (22.02.2026)
- Luxusní hotely mění bary na pekárny, lákají na slavné cukráře i instagramové zákusky (22.02.2026)
- Ve včelstvech v Olomouckém kraji se rychle šíři nebezpečná hniloba včelího plodu (21.02.2026)
- Jak postupovat při obnově lesa na kalamitních holinách (20.02.2026)
- Odborný seminář plemene parthenaise (20.02.2026)
- MZe chystá změny pozemkových úprav či prodloužení víz pro cizince v zemědělství (20.02.2026)
- Vyhláška o zdravějším stravování naráží na silný odpor. Co budou děti nakonec jíst? (20.02.2026)
- ČHMÚ: Na jihu bude do pátečního rána vydatně sněžit (20.02.2026)
- Jak dnes vypadá den v moderní pekárně (20.02.2026)

Tweet



