Čína zatkla 2000 lidí v souvislosti s nebezpečnými potravinami
05.08.2011 | ČTK
Čína zatkla na 2000 lidí a nařídila uzavření téměř 5000 podniků při sérii razií, které od dubna provedly čínské úřady v souvislosti s nebezpečnými potravinami. V posledních letech byla Čína opakovaně svědkem otrav, jež vyvolaly kontaminované potraviny, včetně kojeneckého mléka. Peking nedávno uvedl, že bude za porušování předpisů v takovýchto případech udělovat i trest smrti. Kontroloři v rámci kampaně, jejímž cílem je zbavit čínský trh takových "lahůdek", jako je maso svítící ve tmě, prověřili šest milionů firem.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Ministr zemědělství diskutoval se zástupci nevládních organizací o budoucnosti českého zemědělství (09.05.2026)
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



