Evropská komise schválila šestý velký projekt Operačního programu Životní prostředí
26.08.2011 | Ministerstvo životního prostředí
V pondělí 22. srpna 2011 Evropská komise schválila České republice šestý velký projekt z Operačního programu Životní prostředí, vodohospodářský projekt „Rekonstrukce a dostavba kanalizace v Brně". Projekt byl podán statutárním městem Brnem do III. výzvy MŽP v rámci OPŽP.
Řídící orgán, kterým je Ministerstvo životního prostředí, předložil tento projekt Evropské komisi v červenci 2010 a v prosinci 2010 a v květnu 2011 dodal ještě doplňující informace.
„Vítám, že všechny podklady prošly kontrolou a posouzením Evropské komise v podstatě bez zaváhání a projekt byl počátkem tohoto týdne schválen. Jde už o šestý velký projekt, který v našem Operačním programu Životní prostředí uspěl. Jeho realizací se vyřeší rozšíření a zkvalitnění veřejného stokového systému v aglomeraci Brno a Brno-Žebětín“, říká k nové informaci ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
Realizací skupinového projektu, který obsahuje 13 podprojektů, dojde ke snížení koncentrace ukazatelů znečištění vypouštěných do povrchových vod - řeky Svitavy a Svratky v souladu s evropskou směrnicí o čištění městských odpadních vod a naplní i požadavky příslušných právních předpisů České republiky.
Vybudováním téměř 13 kilometrů nové kanalizační sítě a rekonstrukcí 11,7 kilometrů stávající kanalizace v aglomeraci Brno a Brno-Žebětín bude umožněno i napojení dalších téměř 4 tisíc obyvatel. Celkové výdaje na projekt se předpokládají ve výši 2, 226 miliardy korun, z nichž téměř 1 miliarda bude uhrazena právě z dotace Operačního programu Životní prostředí, z toho 54,4 milionů jde z financí Státního fondu životního prostředí ČR.
Další články v kategorii
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Autonomní systém pro záchranu srnčat při senoseči. (25.06.2026)
- Česká zemědělská univerzita v Praze podala odvolání (25.06.2026)
- O víkendu může v Česku padnout absolutní teplotní rekord (25.06.2026)

Tweet



