Letošní Země živitelka bude patřit i Regionální potravině
26.08.2011 | Agris
Na letošním již 38. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka bude speciální expozice věnována projektu Ministerstva zemědělství Regionální potravina. V nově otevřeném pavilonu T1 budou návštěvníci moci navštívit 13 stánků jednotlivých krajů, ve kterých budou lokální výrobci prezentovat a prodávat své oceněné produkty. Každý den bude připraven bohatý program, ve kterém se představí jednotlivé regiony. Chybět nebudou rozhovory se zástupci krajů a ukázky výroby regionálních specialit, jako například sýrů, tvarůžkových či povidlových specialit nebo pečení Štramberských uší.
Návštěvníci se mohou těšit také na kuchařskou show kuchaře Karla Drápala s ukázkami přípravy pokrmů z regionálních potravin, která bude probíhat minimálně dvakrát denně. Uskuteční se také zábavný a kulturní program - vše se zaměřením na regionální specifika a lokální potravinářství. Připraveny jsou i vědomostní kvízy a soutěže o ceny - například soutěž ve výrobě bramborového salátu, česání chmele, dojení mléka či pojídání párků. Lidé budou moci zhlédnout i ukázku tradičního stloukání másla.
Expozice vítězných regionálních potravin se bude rozkládat na celkové ploše 436 m2 s centrálním pódiem, na kterém bude probíhat bohatý doprovodný program k tématu Regionální potravina. Třináct stánků jednotlivých regionů bude rozmístěno kolem pódia.
O letošním ročníku soutěže
V soutěži Ministerstva zemědělství Regionální potravina letos uspělo 99 regionálních výrobků, které tak získaly právo užívat po čtyři roky logo Regionální potravina. Letošní ročník byl druhý a oproti loňskému vzrostl počet oceněných výrobků. Oceněny byly dvě kategorie masných výrobků, dvě kategorie mléčných výrobků, pekařské výrobky, cukrářské výrobky, alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina a další výrobky v kategorii ostatní. Největší zájem o účast v soutěži projevili producenti ze Zlína a Jihomoravského kraje, podle odvětví pak kategorie masných výrobků a mléčných výrobků. Na internetu naleznete přehled všech oceněných výrobků zde. Více informací o projektu je k dispozici na stránkách www.regionalnipotravina.cz.
Pro další informace kontaktujte:
Hana Houšková, Stance Communications, s.r.o.
E-mail: hana.houskova@stance.cz
Petra Havlíčková Podařilová, Ministerstvo zemědělství, Odbor komunikace
E-mail: petra.podarilova@mze.cz
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



