Výhodné spojení prvovýrobce a zpracovatele
14.11.2011 | APIC-AK
V květnu 2011 se vrátila mlékárna ve Velkém Meziříčí opět do rukou zemědělských vlastníků. V Lacrumu Velké Meziříčí tím dochází k mimořádně výhodnému spojení zemědělského prvovýrobce a zpracovatele. Taková spojení úspěšně fungují například v Německu. Pokud je dodavatel mléka zároveň jeho zpracovatelem, je sjednocen společný zájem na kvalitě suroviny - mléka i konečných produktů mlékárny.
Toto propojení se ukazuje jako posilující v obdobích, která jsou díky levným dovozům sýrů ze zahraničí obtížná zejména pro menší mlékárny. Čeští spotřebitelé již dávají přednost kvalitním výrobkům z domácí zemědělské produkce. V tom je velká šance pro mlékárnu Lacrum Velké Meziříčí. Důležitým základem pro úspěšný rozvoj mlékárny v budoucnu jsou její lidé, zkušení mlékařští odborníci a sýraři, kteří dávají do práce své srdce a kterých má mlékárna naštěstí dostatek.
Další články v kategorii
- Vědci ze zlínské univerzity dokončují software, který umožní sledovat dopady klimatických změn v regionech (06.05.2026)
- Inspekce varuje, v obchodech odhalila nebezpečné potraviny: Šlo o maso i sýr (06.05.2026)
- Největší pivovar světa AB InBev překvapil růstem zisku i prodeje (06.05.2026)
- Vodní nádrže na území České republiky jsou většinou plné ze 70 až 100 % (06.05.2026)
- Dobrovolníci s drony v okolí Brna ročně zachrání desítky srnčat před sekačkami (06.05.2026)

Tweet



