Celníci zadrželi na Frýdlantsku další nelegální odpad z Německa
08.06.2007 | Enviweb.cz
Severočeští celníci zadrželi v úterý nedaleko obce Arnoltice na Frýdlantsku kamion s nelegálně dovezeným odpadem z Německa. Vozidlo, které zastavili při běžné silniční kontrole, patřilo českému dopravci a přepravovalo 25 tun komunálního odpadu, řekl Roman Najbert z ústeckého celního ředitelství.
"Řidič neměl pro přepravu odpadu příslušná povolení," dodal. Celníci zásilku zajistili, případ nyní zaznamenají do dokumentů a předají k vyšetření České inspekci životního prostředí.
Podle Najberta nejde letos o ojedinělý případ. Poslední dubnový den celníci za pomoci velkokapacitního rentgenu odhalili nedaleko hraničního přechodu Rumburku kamion, který namísto deklarovaných PET lahví vezl balíky slisovaného komunálního odpadu. Zásilka směřovala k témuž příjemci na Frýdlantsku.
Česká inspekce životního prostředí ve spolupráci s občany objevila v minulosti na Frýdlantsku celkem 3062 tun plastů a 5375 tun textilu většinou v soukromých objektech. Mimo Řasnici byly ještě v lokalitách Bulovka - Arnoltice, Černousy - Boleslav a ve Frýdlantu. Inspektoři vyměřili za skládku pokutu a nařídili její odstranění.
Nelegální skládka německého textilu byla i v Dolní Řasnici. Stovky tun slisovaného textilu a obuvi, které byly uskladněny v bývalém areálu Zemědělského nákupu a zásobování, se tam před dvěma týdny vzňaly a čtyři dny nedařilo je uhasit.
Další články v kategorii Ekologie
- ČSÚ: Chráněná území v Plzeňském kraji tvoří téměř pětinu z celkové rozlohy kraje (31.03.2026)
- Studie zmapovala infrastrukturu CHKO Soutok, čeká se růst návštěvnosti (31.03.2026)
- Na seznam chráněných zvířat přibylo čtyřicet druhů. Včetně sovy Harryho Pottera (31.03.2026)
- Je nutné změnit systém emisních povolenek a zabránit negativním dopadům na český průmysl, ceny energií i domácnosti, řekl v Evropském parlamentu ministr Červený (30.03.2026)
- Na podporu energetických úspor ve veřejných budovách míří z OPŽP další 1,7 miliardy korun (27.03.2026)
- Nejhorší vzduch je v Pákistánu a Bangladéši. Česko je na tom průměrně (26.03.2026)
- Majitelé domů dostanou kompenzaci za přípravu projektů k loňské Nové zelené úsporám (25.03.2026)
- V NP Podyjí léta bojují s invazním akátem, rostou ho tam ale stále tisíce kusů (24.03.2026)
- Spravedlivá transformace mění Třinec: vzniká výzkumné centrum pro cirkulární ekonomiku za téměř 2 miliardy korun (13.03.2026)
- Polovina skládek loni porušila předpisy. Problémem jsou i baterie, hrozí požáry (13.03.2026)

Tweet



