Češi nejraději svačí nezdravé salámy, řízky a sladkosti
29.05.2008 | ČTK
Šťavnatý řízek vložený do dvou krajíců chleba je jednou z nejčastějších dobrot, které si Češi balí jako občerstvení na výlet. V hitparádě nejoblíbenějších výletnických svačin ale zvítězil obložený chléb s máslem, sýrem, salámem a zeleninou. Vyplývá to z průzkumu agentury Stem/Mark. Obložený chléb s řízkem nebo karbanátkem doplněný o jablko, salát a sušenku obsadil v žebříčku druhé místo. Svačina, která obsahuje 3200 kilojoulů, nepatří ale podle odborníků k nejvhodnějším. Kritéria zdravé výživy splňuje jen chléb, ovoce a salát. Smažené maso a sladkosti už příliš vhodné nejsou.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)
- Ekologové připravují stínový Národní plán na obnovu přírody (18.06.2026)
- Jezdci.cz: Klempíř zrušil vyjmutí pastvin z ochrany v kauze Hřebčína Napajedla (17.06.2026)

Tweet



