Čína se podle médií do 13 let utopí pod tíhou vlastního odpadu
09.01.2007 | Ekolist.cz
Čína se do 13 let utopí pod tíhou vlastního odpadu, varovala dnes místní média. Situace se podle nich bude zhoršovat s tím, jak se další miliony venkovanů budou stěhovat do bohatších městských oblastí. Do roku 2020 dosáhne množství odpadu v Číně 400 milionů tun, což odpovídá hmotnosti celkového světového odpadu v roce 1997, napsal deník China Daily. "Za 13 let budou čínské městské oblasti produkovat maximální množství odpadu, které dokážou zvládnout," upozornil dále list s odvoláním na čínskou radu pro mezinárodní spolupráci a rozvoj, která je vládní organizací zabývající se ekologickými problémy.
Rostoucí příliv odpadu znečistí ovzduší, vodu i zemský povrch jedovatými látkami, a velké plochy půdy se tak stanou neužitečnými, konstatovala rada. Vyzvala proto k lepšímu zacházení s odpady, především k jejich třídění, a ke vzdělávání veřejnosti. Již dnes je městský odpadní systém v Číně přetížený, přičemž 70 procent odpadů z čínských měst je odváženo na skládky a ze 30 procent se vyrábějí hnojiva, informuje China Daily.
Další články v kategorii Ekologie
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)
- Ekologové připravují stínový Národní plán na obnovu přírody (18.06.2026)
- Jezdci.cz: Klempíř zrušil vyjmutí pastvin z ochrany v kauze Hřebčína Napajedla (17.06.2026)
- Vědci v Polsku zřejmě poprvé zachytili na videozáznam, jak vlci útočí na zubry (17.06.2026)
- Lidé ji fotí, ochranáři proklínají. Co je zač lupina, která dobývá Česko (17.06.2026)
- OSN: Téměř všechny děti jsou vystaveny nejméně jednomu klimatickému riziku (17.06.2026)
- MŽP modernizuje pravidla pro přepravu odpadů: přinese digitalizaci, méně byrokracie a účinnější boj s nelegálními transporty (16.06.2026)
- Studie: Řeky v ČR za posledních 140 let ztratily značnou část hmyzí rozmanitosti (16.06.2026)
- V Krkonoších žije nejméně 11 vlků ve dvou teritoriích, populace je stabilní (16.06.2026)

Tweet



