Čtyři hodiny jen a jen o Labi

Dolnímu toku naší největší řeky se budou už příští týden vědecky věnovat odborníci z ČR a SRN. Hodlají veřejnosti představit Labe jako živou a živoucí řeku.

Plné ruce práce s přípravou vědecké konference, kterou počátkem března pod názvem Labe, řeka budoucnosti hostí město Děčín, mají už teď zaměstnanci Správy chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Potvrdil to šéf správy Werner Hentschel. "O Labi budeme hovořit plné čtyři hodiny. Na programu jsou referáty dvanácti odborníků nejen z České republiky, ale také z Německa," řekl Hentschel.

Ředitel Správy chráněných krajinných oblastí ČR František Pelc vystoupí v Děčíně například s příspěvkem o ochraně krajiny Labe jako kulturně - historického dědictví. Václav Cílek z Geologického ústavu Akademie věd ČR se bude pro změnu věnovat kaňonu Labe jako kulturnímu a pískovcovému fenoménu a Karel Kubát z Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labempohovoří zase na téma Pobřežní vegetace a flóra a její změny vyvolané stavbami na řece Labi. O vodních dílech na Labi budou i příspěvky Vlastimila Karlíka a Václava Plecháče. Zmíní se o problematice vodních děl na Labi a evropské legislativě, respektive o ekonomickém zhodnocení plavebních poměrů na řece Labi.

Konferenci Labe, řeka budoucnosti pořádají pod záštitou ministra životního prostředí Miloše Kužvarta Správa chráněných krajinných oblastí ČR, dále CHKO Labské pískovce, CHKO České středohoří a v neposlední řadě i správy národních parků České a Saské Švýcarsko. Svolána je na čtvrtek sedmého března do sálu Společenského domu města Děčína Střelnice. První referát zazní v půl desáté.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info