Dosavadní zdroje vody musí být více posíleny
14.11.2003 | Deník Pojizeří
Občany Jablonce nad Jizerou stále trápí nedostatek pitné vody. Abnormálně teplé léto omezilo přítok vody do městských vodojemů, a potíže přetrvávají i na podzim. "V létě lidé chápali, že je vody málo a omezili i svoji spotřebu. S příchodem podzimu byl každý přesvědčen, že už bude vše v pořádku, ale situace je stále špatná," řekl Miroslav Kubát, místostarosta Jablonce nad Jizerou. Město se rozhodlo situaci řešit zřízením dalších hlubinných vrtů. "Autorizovaná firma provedla ve vybraných lokalitách dva vrty a vodu jsme opravdu nalezli.
Teď nás ovšem čaká vyběhávání všech potřebných povolení a vyjádření. Zatím nemůžeme nové zdroje do sítě zapojit," upozornil místostarosta. Jak si posteskl, zatímco vlastní vrty byly hotovy za dva dny, správní řízení bude trvat nej-méně dva měsíce.
Vodovod v Jablonci nad Jizerou je zatím zásobován z více zdrojů pitné vody. Město využívá kombinaci povrchových zdrojů a hlubinných vrtů.
Další články v kategorii Ekologie
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)
- MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou, zelené střechy i ochranu před sesuvy 300 miliony korun z OPŽP (05.06.2026)
- Monitorovací výbor OP Spravedlivá transformace jednal v Mostě o dalším postupu programu (04.06.2026)
- Šakali se šíří i kvůli úbytku vlků, mohou osídlit až tři čtvrtiny Evropy (04.06.2026)
- Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí. Pomáhají s péčí o horské hole (03.06.2026)
- NKÚ: Přínosy dotací na lepší hospodaření se srážkovou vodou nelze posoudit (02.06.2026)
- Na Mostecku vědci vysazují trávu s výhřevností uhlí (01.06.2026)
- Vavrouškovu cenu za environmentální osvětu získaly tři laureátky (29.05.2026)
- Umožněte zvířatům přístup k vodě. Vedra letos přišla příliš brzo, v době, kdy ptáci a savci pečují o svá mláďata (28.05.2026)
- Návrat divokých koní, zubrů a praturů do krajiny podporuje rozmanitost hmyzu, potvrzuje rozsáhlá česká studie (27.05.2026)

Tweet



