Ekologické produkty jdou na odbyt
30.01.2002 | Mladá fronta Dnes
Zatímco v tuzemsku má ekologické zemědělství velmi málo příznivců, v Německu se již dávno staly bio-potraviny přirozenou složkou jídelníčku. Zahradnictví v Martinsreuthu u Hofu začalo dokonce nabízet podle internetového deníku Frankenpost Online tak zvané bio-bedýnky pro singles, pro osamoceně žijící. Reaguje tak na stále stoupající počet jednočlenných domácností v Německu. Počet pravidelných odběratelů bio-zeleniny roste v okolí Hofu rok od roku. Dnes již zahradnictví dodává každý týden vždy ve středu a čtvrtek téměř tři sta dvacet bio-bedýnek. Projek "Bio-bedýnky" vznikl v roce 1997 ve spolupráci s krajským Svazem ochrany životního prostředí z Hofu. Naplnil všechna očekávání. "Téměř polovina obratu zahradnictví - skoro 450 tisíc marek - pochází z bio-bedýnek," informoval Rudi Oberländer, vedoucí zahradnictví. Koncept bio-bedýnek zabil dvě mouchy jednou ranou: podpořil domácí ekologické zemědělství a zaměstnal jedenáct zdravotně postižených lidí, kteří jednotlivé přepravky plní. Bio-bedýnky mají tři velikosti - malé, střední a velké. V novém produktu pro singles si zákazník vybírá jen všeho trochu méně - menší salát, méně jablek, mrkve, brambor. Každý si může objednat i víno, med nebo uzenářské lahůdky.
Další články v kategorii Ekologie
- Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí. Pomáhají s péčí o horské hole (03.06.2026)
- NKÚ: Přínosy dotací na lepší hospodaření se srážkovou vodou nelze posoudit (02.06.2026)
- Na Mostecku vědci vysazují trávu s výhřevností uhlí (01.06.2026)
- Vavrouškovu cenu za environmentální osvětu získaly tři laureátky (29.05.2026)
- Umožněte zvířatům přístup k vodě. Vedra letos přišla příliš brzo, v době, kdy ptáci a savci pečují o svá mláďata (28.05.2026)
- Návrat divokých koní, zubrů a praturů do krajiny podporuje rozmanitost hmyzu, potvrzuje rozsáhlá česká studie (27.05.2026)
- Již brzy začne Týden invazních druhů: smršť exkurzí, přednášek a workshopů upozorní na nevítané rostliny a živočichy (27.05.2026)
- V Průhonicích budují unikátní sbírku invazních patogenů ohrožujících krajinu (26.05.2026)
- Brnem se šíří ječmen myší, způsobuje problémy chovatelům psů i městské zeleni (26.05.2026)
- Mezinárodní den biodiverzity – posilujeme ochranu přírody i odolnost krajiny (22.05.2026)

Tweet



