Ekologickou soutěží oslaví děti den země
28.02.2002 | Boleslavský deník
Tradiční ekosoutěž vyhlašují k dubnovému Dni země referát životního prostředí Okresního úřadu v Mladé Boleslavi spolu se Střediskem ekologické výchovy Zvířetice. Zúčastnit se mohou pouze jednotlivci, a to ve třech kategoriích: Eko plakát, Eko povídka, fotosoutěž. Téma fotografické části je Příroda - naše společné dědictví. Soutěžní kategorie jsou vyhlášeny tři - 1. - 5. ročník, 6. - 9. ročník základních škol a střední školy. Práce přijímá Ludmila Fejfarová na referátu životního prostředí do 15. dubna. "V loňském roce se každé kategorie zúčastnily desítky dětí, největší zájem byl o Eko plakát," poznamenala Fejfarová. Práce vyhodnotí porota a nejlepší účastníci soutěží budou pozváni na tématický zájezd. Vloni to byl národní park Česko-saské Švýcarsko, před dvěma lety chráněná krajinná oblast Křivoklátsko. O cíli letošního ročníku ještě není rozhodnuto. Fejfarová zdůrazňuje, že se jedná o soutěž jednotlivců."Stalo se nám, že z jedné základní školy přišlo do fotosoutěže leporelo tuctových fotografií a na něm byly podpisy všech žáků jedné třídy i učitelek. Pan ředitel si asi myslel, že tak docílí, aby na zájezd jela celá třída," popsala Fejfarová nedávný případ. Kromě tradiční eko soutěže nabízí pořadatelé také dopisovatelskou soutěž Zlatý květ devaterky. Podle Fejfarové je tato soutěž mnohem cennější, protože se skládá z devíti úkolů, které žáci plní postupně a děti musí práci věnovat více času.
Další články v kategorii Ekologie
- Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí. Pomáhají s péčí o horské hole (03.06.2026)
- NKÚ: Přínosy dotací na lepší hospodaření se srážkovou vodou nelze posoudit (02.06.2026)
- Na Mostecku vědci vysazují trávu s výhřevností uhlí (01.06.2026)
- Vavrouškovu cenu za environmentální osvětu získaly tři laureátky (29.05.2026)
- Umožněte zvířatům přístup k vodě. Vedra letos přišla příliš brzo, v době, kdy ptáci a savci pečují o svá mláďata (28.05.2026)
- Návrat divokých koní, zubrů a praturů do krajiny podporuje rozmanitost hmyzu, potvrzuje rozsáhlá česká studie (27.05.2026)
- Již brzy začne Týden invazních druhů: smršť exkurzí, přednášek a workshopů upozorní na nevítané rostliny a živočichy (27.05.2026)
- V Průhonicích budují unikátní sbírku invazních patogenů ohrožujících krajinu (26.05.2026)
- Brnem se šíří ječmen myší, způsobuje problémy chovatelům psů i městské zeleni (26.05.2026)
- Mezinárodní den biodiverzity – posilujeme ochranu přírody i odolnost krajiny (22.05.2026)

Tweet



