Kraj Vysočina chce děti a mládež vychovávat v ekologickém duchu
17.12.2001 | Hospodářské noviny
Dlouhodobou koncepci ekologické výchovy dětí a mládeže připravují představitelé kraje Vysočina. V příštím roce by ji mělo schválit zastupitelstvo kraje.
"O výchově k ekologii nelze mluvit pouze v přírodopise či biologii, musí to být styl výuky na škole," konstatovala radní kraje Alena Štěrbová na ekologické konferenci v Jihlavě. O přípravě ekologické koncepce diskutovali na konferenci s představiteli kraje pedagogové základních a středních škol i zástupci neziskových organizací. K její první verzi budou moci vznést připomínky i na internetových stránkách kraje.
Kraj chce v budoucnu finančně motivovat pedagogy, kteří se zapojí do naplňování koncepce. "Kromě odměn určených pro učitele budou moci školy získat také peníze na zajímavé projekty z připravovaného Fondu rozvoje kraje," doplnila Štěrbová.
Další články v kategorii Ekologie
- Odborníci hledali, jak upravit ukrajinskou ekologickou legislativu pro vstup do EU (13.02.2026)
- Senát podpořil vládu v odmítání systému obchodu s emisními povolenkami ETS 2 (13.02.2026)
- Vodohospodáři v řece v Oslavanech odstraní pevné překážky, kde se zasekávají kry (12.02.2026)
- Svitavy prostřednictvím projektu Třídím gastro vytřídily ze směsného odpadu přes 17 tun kuchyňských zbytků (09.02.2026)
- Na Šumavě vzniká nová rezervace divokých koní, čtvrtá v jižních Čechách (06.02.2026)
- Loni bylo v ČR zprovozněno pět nových větrných elektráren, letos nejspíš žádná (05.02.2026)
- Olomoučtí vědci objevili hluboko v půdě v Chile dosud neznámého brouka (05.02.2026)
- Asekol loni zvýšil sběr elektroodpadu o 2837 tun na rekordních 71 200 tun (04.02.2026)
- Na Madagaskaru objevili plaza, který plave pískem. Dali mu jméno Šaj-Hulúd (04.02.2026)
- Vědkyně z Agronomické fakulty je na Antarktidě. Zkoumá DNA mikroorganismů, které v extrémních podmínkách dokážou přežít (04.02.2026)

Tweet



