Myslivci mluvili o novém zákoně
11.04.2002 | Plzeňský deník
Největším magnetem pro více než dvě stovky účastníků okresního mysliveckého sněmu, který se konal v Klatovech, bylo projednávání nového zákona o myslivosti. Právě na toto téma také myslivci, zastupující sto jedenáct subjektů v okrese, debatovali nejdéle.
"Zákon byl schválen loni v listopadu a v platnost vstoupí letos v červenci. Mezi hosty nechyběli ani dva poslanci, kteří vysvětlili proces vzniku tohoto dokumentu, o němž sněmovna jednala celý rok," uvedl Pavel Martin, jednatel Okresního mysliveckého spolku Českomoravské myslivecké jednoty v Klatovech.
Milan Tůma z okresního úřadu jako zástupce státní správy účastníkům připomněl, že zatímco doposud měl všechny záležitosti týkající se honiteb na starosti právě okres, po jeho zrušení tyto kompetence z větší části přejdou na obecní úřady s rozšířenou působností. Vysvětlil, že nový zákon v této souvislosti vyžaduje do konce roku splnění určitých povinností.
"Nájemní smlouvy na honitby totiž končí v roce 2003, a pokud jejich držitelé do té doby nesplní to, co zákon vyžaduje, příslušné honitby zaniknou," objasnil Martin.
Další články v kategorii Ekologie
- ČSÚ: Chráněná území v Plzeňském kraji tvoří téměř pětinu z celkové rozlohy kraje (31.03.2026)
- Studie zmapovala infrastrukturu CHKO Soutok, čeká se růst návštěvnosti (31.03.2026)
- Na seznam chráněných zvířat přibylo čtyřicet druhů. Včetně sovy Harryho Pottera (31.03.2026)
- Je nutné změnit systém emisních povolenek a zabránit negativním dopadům na český průmysl, ceny energií i domácnosti, řekl v Evropském parlamentu ministr Červený (30.03.2026)
- Na podporu energetických úspor ve veřejných budovách míří z OPŽP další 1,7 miliardy korun (27.03.2026)
- Nejhorší vzduch je v Pákistánu a Bangladéši. Česko je na tom průměrně (26.03.2026)
- Majitelé domů dostanou kompenzaci za přípravu projektů k loňské Nové zelené úsporám (25.03.2026)
- V NP Podyjí léta bojují s invazním akátem, rostou ho tam ale stále tisíce kusů (24.03.2026)
- Spravedlivá transformace mění Třinec: vzniká výzkumné centrum pro cirkulární ekonomiku za téměř 2 miliardy korun (13.03.2026)
- Polovina skládek loni porušila předpisy. Problémem jsou i baterie, hrozí požáry (13.03.2026)

Tweet



