Myslivecký spolek Beroun pořádá kurz myslivosti
08.01.2004 | Berounský deník
Myslivost není zábavou, ale záměrnou, účelnou a každodenní činností ve prospěch přírody a zvěře. Kromě lásky k přírodě vyžaduje provoz myslivosti i široké odborné znalosti. Těm se učí uchazeči o první lovecký lístek v kurzu, který je přípravou ke zkoušce z myslivosti. Zkouška z myslivosti je jednou z podmínek pro vydání loveckého lístku. Uchazeči musí před zkušební komisí prokázat široké znalosti o zoologii a biologii zvěře, o jejím chovu, péči a ochraně, znát lovecká pravidla, myslivecké zvyklosti a obyčeje.
K mysliveckému vzdělání patří rovněž vědomosti o loveckých psech. Důležitá je i znalost předpisů o myslivosti, o ochraně přírody, o zbraních a střelivu. Znalost loveckých zbraní, pravidla jejich používání a zásady bezpečnosti jsou náplní i při praktické přípravě na střelnici. K organizování zkoušek z myslivosti byla Ministerstvem zemědělství ČR pověřena Českomoravská myslivecká jednota.
Okresní myslivecký spolek v Berouně pořádá pro zájemce o zkoušky od 16. ledna do 28. února 2004 kurz myslivosti. Bude probíhat vždy od 16 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin. Přihlásit se ještě můžete na jednatelství OMS v Berouně, ul. Na Dražkách 328, tel. 311 622196), kde se také dozvíte podrobnější informace.
Další články v kategorii Ekologie
- Soud ve Švédsku pozastavil odstřel vlků plánovaný pro rok 2026 (16.12.2025)
- Povodně zabily desetinu ohrožených orangutanů na Sumatře, bojí se vědci (16.12.2025)
- Brusel podle šéfa EPP navrhne upustit od zákazu spalovacích motorů od roku 2035 (15.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)
- Americká EPA smazala zmínky o změně klimatu způsobené člověkem ze svého webu (10.12.2025)
- Česko žádá po Polsku další opatření proti odtékání vody v okolí dolu Turów (10.12.2025)
- Největší vertikální zahrada v Česku. Vědecký projekt zkoumá, jak zeleň ochlazuje průmyslové zóny (09.12.2025)
- Na čistší a ekologičtější železniční dopravu míří z Modernizačního fondu dalších téměř 11 miliard korun (05.12.2025)
- Státy EU a europarlament se shodly na odkladu nařízení o odlesňování o další rok (05.12.2025)
- Úspory energií pro desítky tisíc domácností nebo flexibilní doprava pro špatně dostupné oblasti. MŽP představilo návrh využití Sociálního klimatického fondu (05.12.2025)

Tweet



