Novým náměstkem ministra životního prostředí se stal František Talíř
04.12.2024 | Ministerstvo životního prostředí
Do vedení Ministerstva životního prostředí byl jmenován František Talíř, bývalý vicehejtman Jihočeského kraje pro oblast životního prostředí. František Talíř byl jmenován na pozici náměstka člena vlády ke dni 2. prosince 2024. Ve své funkci se zaměří na témata týkající se ochrany přírody, biodiverzity, národních parků a na spolupráci s Ministerstvem zemědělství v otázkách společné problematiky, jako jsou krajinné prvky a hospodaření v krajině.
Mgr. František Talíř vystudoval obor historie na Filosofické fakultě Jihočeské university. V minulém volebním období v letech 2000-2024 vykonával funkci 1. náměstka hejtmana Jihočeského kraje pro životní prostředí, regionálního rozvoj a cestovního ruch.
V oblasti životního prostředí se věnuje chráněným územím, rekultivaci rybníků a využití brownfieldů. Je členem Rady Národního parku Šumava a od roku 2022 je zastupitelem obce Zubčice.
Veronika Krejčí & Tiskové oddělení MŽP
tel.: 267 122 835 nebo 267 122 058
e-mail: tiskove@mzp.gov.cz
Další články v kategorii Ekologie
- V Česku přibývá zápřednic jedovatých. V létě jsou nejaktivnější, kousnutí bolí (29.07.2026)
- Nová zelená úsporám: Bezúročný úvěr domácnosti oslovil, chystají renovace za 2,3 miliardy (28.07.2026)
- Obnova Sedmihorských mokřadů zvýšila schopnost krajiny Českého ráje zadržet vodu (27.07.2026)
- Budoucnost emisních cílů, mezinárodní ambice Evropy v ochraně klimatu i trh s druhotnými surovinami projednala neformální Rada ministrů životního prostředí v Dublinu (27.07.2026)
- V norách u Ivančic na Brněnsku se zabydluje 40 syslů (20.07.2026)
- Nově objevená gueréza vypadá jako superhrdina v masce. Chrochtá ale jako vepř (20.07.2026)
- Uzavíráme zvířata v menších lokalitách. Je to cesta k jejich záhubě, varuje expertka (17.07.2026)
- The Guardian: Na Novém Zélandu se objevila ptačí chřipka, ohrožuje vzácné druhy (17.07.2026)
- V Evropě dle studie přibývá prachu, hlavně z Afriky. Škodí zdraví i ekonomice (16.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)

Tweet



