Podpora ze SFŽP ČR v rámci programu ISPA
06.09.2001 | ÚZPI
Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP) vydalo směrnici o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) ČR pro spolufinancování programu ISPA (strukturální fondy EU), v níž se dále pojednává o přípravě dokumentace projektu ISPA, o zpracování dokumentace na výběrové řízení a o provedení výběrového řízení projektu. Směrnice je vydána podle § 1 odst. 3 zákona č. 388/1991 o SFŽP ČR a v souladu se Směrnicí pro předkládání žádostí o podporu z programu Evropského společenství ISPA (Směrnice ISPA).
Předmětem podpory jsou: příprava dokumentace projektu, zpracování dokumentace na výběrové řízení a provedení výběrového řízení pro projekt (po schválení Řídicím výborem ISPA Evropské komise), a dále investiční projekty odpovídající prioritám uvedeným v příloze č. 5 Směrnice ISPA.
Tato směrnice stanovuje, kdo rozhoduje o podpoře, jaké jsou podmínky žádosti a jaká může být forma a výše podpory.
Další články v kategorii Ekologie
- ČSÚ: Chráněná území v Plzeňském kraji tvoří téměř pětinu z celkové rozlohy kraje (31.03.2026)
- Studie zmapovala infrastrukturu CHKO Soutok, čeká se růst návštěvnosti (31.03.2026)
- Na seznam chráněných zvířat přibylo čtyřicet druhů. Včetně sovy Harryho Pottera (31.03.2026)
- Je nutné změnit systém emisních povolenek a zabránit negativním dopadům na český průmysl, ceny energií i domácnosti, řekl v Evropském parlamentu ministr Červený (30.03.2026)
- Na podporu energetických úspor ve veřejných budovách míří z OPŽP další 1,7 miliardy korun (27.03.2026)
- Nejhorší vzduch je v Pákistánu a Bangladéši. Česko je na tom průměrně (26.03.2026)
- Majitelé domů dostanou kompenzaci za přípravu projektů k loňské Nové zelené úsporám (25.03.2026)
- V NP Podyjí léta bojují s invazním akátem, rostou ho tam ale stále tisíce kusů (24.03.2026)
- Spravedlivá transformace mění Třinec: vzniká výzkumné centrum pro cirkulární ekonomiku za téměř 2 miliardy korun (13.03.2026)
- Polovina skládek loni porušila předpisy. Problémem jsou i baterie, hrozí požáry (13.03.2026)

Tweet



