POKUTY ZA BAGROVÁNÍ JEZEVCŮ
01.10.2001 | Svět myslivosti
Pokuty dostali myslivci z jižní Moravy za to, že v květnu při "osvobozování" svých psů z nor (v nichž předpokládali výskyt lišek) vybagrovali jezevce, které pak zastřelili. Pokutu přibližně 10 tisíc korun by měli zaplatit myslivci z Hrušovan u Brna a také jejich kolegové z Želetic na Znojemsku. Potvrdili to vedoucí referátů životního prostředí z příslušných okresních úřadů. Údajně bylo usmrceno osm jezevců. Myslivci měli možnost odvolat se proti rozhodnutí okresních úřadů ke krajskému úřadu v Brně.
www.ekolist.cz, 1. 8. 2001, red.
Další články v kategorii Ekologie
- NKÚ: Přínosy dotací na lepší hospodaření se srážkovou vodou nelze posoudit (02.06.2026)
- Na Mostecku vědci vysazují trávu s výhřevností uhlí (01.06.2026)
- Vavrouškovu cenu za environmentální osvětu získaly tři laureátky (29.05.2026)
- Umožněte zvířatům přístup k vodě. Vedra letos přišla příliš brzo, v době, kdy ptáci a savci pečují o svá mláďata (28.05.2026)
- Návrat divokých koní, zubrů a praturů do krajiny podporuje rozmanitost hmyzu, potvrzuje rozsáhlá česká studie (27.05.2026)
- Již brzy začne Týden invazních druhů: smršť exkurzí, přednášek a workshopů upozorní na nevítané rostliny a živočichy (27.05.2026)
- V Průhonicích budují unikátní sbírku invazních patogenů ohrožujících krajinu (26.05.2026)
- Brnem se šíří ječmen myší, způsobuje problémy chovatelům psů i městské zeleni (26.05.2026)
- Mezinárodní den biodiverzity – posilujeme ochranu přírody i odolnost krajiny (22.05.2026)
- Mapa republiky v Krkonoších roztaje zřejmě už v květnu, sněhu je málo (22.05.2026)

Tweet



