Příspěvek státu k osvětě spotřebitele – kuchařka KLASA
09.01.2006 | Potravinářská komora
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který spravuje program na podporu kvalitních domácích potravin se značkou KLASA, inicioval vznik nové kuchařky. Informoval o tom dnes Vilém Frček z tisového oddělení SZIF. Kniha receptů, které vycházejí z tradiční české kuchyně, se podle jeho údajů jmenuje „Česká kuchyně je KLASA“ a vyšla koncem roku 2005 v nakladatelství Eroika. Kuchařka Česká kuchyně je KLASA je rozdělena do pěti oddílů – Česká tradice, Všední den, Pohodový víkend, Vítáme hosty a Pochoutky pro labužníky.
K lepší orientaci při výběru pokrmu přispívá také označení jednotlivých receptů hvězdičkami ve škále od jedné do pěti. Hospodyňka si tak může vybrat jak z jídel méně náročných na čas a suroviny, tak z exklusivních pokrmů pro výjimečné příležitosti. Cílem kuchařky Česká kuchyně je KLASA je, aby se hospodyně zamýšlely také nad výběrem surovin pro přípravu pokrmů. Vodítkem při výběru potravin může být právě logo národní značky kvality KLASA na obalech výrobků.
Autory knihy receptů Česká kuchyně je KLASA jsou šéfkuchaři Jaroslav Sapík a jeho syn Pavel Sapík. Jihomoravský rod Sapíků provozuje kuchařské a cukrářské řemeslo již od 17. století
Další články v kategorii Ekologie
- Ekologové připravují stínový Národní plán na obnovu přírody (18.06.2026)
- Jezdci.cz: Klempíř zrušil vyjmutí pastvin z ochrany v kauze Hřebčína Napajedla (17.06.2026)
- Vědci v Polsku zřejmě poprvé zachytili na videozáznam, jak vlci útočí na zubry (17.06.2026)
- Lidé ji fotí, ochranáři proklínají. Co je zač lupina, která dobývá Česko (17.06.2026)
- OSN: Téměř všechny děti jsou vystaveny nejméně jednomu klimatickému riziku (17.06.2026)
- MŽP modernizuje pravidla pro přepravu odpadů: přinese digitalizaci, méně byrokracie a účinnější boj s nelegálními transporty (16.06.2026)
- Studie: Řeky v ČR za posledních 140 let ztratily značnou část hmyzí rozmanitosti (16.06.2026)
- V Krkonoších žije nejméně 11 vlků ve dvou teritoriích, populace je stabilní (16.06.2026)
- Z bývalých lomů Libouš a Bílina se stanou jezera, která zajistí vodní komfort krajiny (16.06.2026)
- NP Podyjí chystá obnovu lokalit pro kriticky ohroženého sysla (15.06.2026)

Tweet



