Pytláctví mění svou podobu

Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby, bude potrestán odnětím svobody až na dva roky, penežitým trestem, zákazem činnosti nebo propadnutím věci. Takový postih je za pytláctví, které je podle zákona trestným činem. Pytláctví, při němž někdo bez povolení uloví ryby či polní nebo lesní zvěř, se nevyhýbá ani kladenskému okresu.

"Je to jev, s nímž se setkávají rybáři, myslivci, lesníci a ochránci přírody v celé republice. I na Kladensku místy nalézáme příznaky řádění pytláků. Problémem však je jejich dopadení," řekl Vladimír Macháček z referátu životního prostředí Okresního úřadu v Kladně. Uvedl, že pytlákům ztěžují jejich trestnou činnost lesní, myslivecké a rybářské stráže a spolupráce s veřejností. Při důvodném podezření z nekalých úlovků je stráž může zadržet a předat policii.

"Před rokem jsme řešili dva případy pytláctví. Z nich jeden pachatel, který nezákonně lovil zvěř v noci, skončil před trestním senátem kladenského soudu," informovala mluvčí policie Michaela Nováková. Nejvíce se pytláci soustřeďují do lesů, v nichž žije více vysoké zvěře, jejíž maso snadno prodají do různých restaurací.

"V lesích kolem Kladna je jelenů i srnčího málo a divoká prasata hodně přebíhají. Zřejmě proto zdejší oblast pytláci míjejí. Vím však o tom, že více starostí s nimi měli lesníci na Berounsku v okolí Nižboru, kde jsou větší honitby," řekl Stanislav Ježek, vedoucí revíru Mrákavy se sídlem v Kamenných Žehrovicích.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info