Úhyn plameňáků v Keni zřejmě zavinily přirozené změny v přírodě
05.01.2007 | ČTK
Přirozené změny v přírodě a nikoli člověkem způsobené narušení životního prostředí zřejmě způsobily masový úhyn plameňáků v Keni. Oznámila to ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na vědecká zjištění. V posledních letech v této východoafrické zemi uhynuly desetitisíce plameňáků, kteří patří k velkým turistickým lákadlům a jsou častým námětem pohlednic, kreseb na tričkách a snímků z dovolené.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Odborníci monitorují pohyb vlků na Broumovsku pomocí GPS (07.04.2026)
- Martin Kocanda byl jmenován státním tajemníkem Ministerstva životního prostředí (07.04.2026)
- FOTO: Stovky tropických motýlů v botanické zahradě v Praze (07.04.2026)
- ČSÚ: Chráněná území v Plzeňském kraji tvoří téměř pětinu z celkové rozlohy kraje (31.03.2026)
- Studie zmapovala infrastrukturu CHKO Soutok, čeká se růst návštěvnosti (31.03.2026)
- Na seznam chráněných zvířat přibylo čtyřicet druhů. Včetně sovy Harryho Pottera (31.03.2026)
- Je nutné změnit systém emisních povolenek a zabránit negativním dopadům na český průmysl, ceny energií i domácnosti, řekl v Evropském parlamentu ministr Červený (30.03.2026)
- Na podporu energetických úspor ve veřejných budovách míří z OPŽP další 1,7 miliardy korun (27.03.2026)
- Nejhorší vzduch je v Pákistánu a Bangladéši. Česko je na tom průměrně (26.03.2026)
- Majitelé domů dostanou kompenzaci za přípravu projektů k loňské Nové zelené úsporám (25.03.2026)

Tweet



