Většinu Němců při nákupu zajímá i ekologičnost výroby
22.06.2007 | ČTK
Více než dvě třetiny Němců by se při nákupech rádi dozvěděli, kolik oxidu uhličitého bylo při výrobě, balení a dopravě daného zboží vypuštěno do ovzduší. O průzkumu, který provedla společnost Emnid, informuje agentura DPA. Pro 70 procent dotázaných by tento údaj byl kritériem, zda si daný výrobek koupit či ho nechat v regále obchodu. Drtivá většina německých spotřebitelů, konkrétně 89 procent, si také přeje, aby se v obchodech objevovalo zboží z jejich regionu, které cestou na pult nemusí překonávat dlouhé vzdálenosti.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)
- Ekologové připravují stínový Národní plán na obnovu přírody (18.06.2026)
- Jezdci.cz: Klempíř zrušil vyjmutí pastvin z ochrany v kauze Hřebčína Napajedla (17.06.2026)
- Vědci v Polsku zřejmě poprvé zachytili na videozáznam, jak vlci útočí na zubry (17.06.2026)
- Lidé ji fotí, ochranáři proklínají. Co je zač lupina, která dobývá Česko (17.06.2026)
- OSN: Téměř všechny děti jsou vystaveny nejméně jednomu klimatickému riziku (17.06.2026)
- MŽP modernizuje pravidla pro přepravu odpadů: přinese digitalizaci, méně byrokracie a účinnější boj s nelegálními transporty (16.06.2026)

Tweet



