Vláda o vodním zákoně a změnách velvyslanců

PRAHA 15. května (ČTK) - Vláda se dnes bude zabývat návrhem nového vodního zákona. Ministr životního prostředí Miloš Kužvart rovněž vypracoval návrh dodatku k pozičnímu dokumentu ke kapitole "životní prostředí" v rámci jednání ČR o vstupu do EU. Dodatek se týká počtu přechodných období, o které ČR u této kapitoly unii požádá. Zasedání vlády se koná dnes, protože v úterý začíná schůze Poslanecké sněmovny.

Ministři budou jednat i o změnách na místech velvyslanců. Podle předsedy sněmovny Václava Klause by měl být vládě předložen i návrh na jmenování bývalého ministra bez portfeje Jaroslava Bašty českým velvyslancem v Rusku. Ministr zahraničí Jan Kavan však s ohledem na diplomatické zvyklosti odmítl sdělit, zda mezi nově jmenovanými velvyslanci Bašta bude.

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo koncepci své práce do roku 2002 a předkládá i zprávu o koordinaci českého systému sociálního zabezpečení se systémy států EU. Česká republika už uzavřela s Evropskou komisí dohodu o politice zaměstnanosti.

Ministr zahraničí připravil návrh dohody se Slovenskem o spolupráci v oblasti kultury, školství a vědy a návrh dohody o poskytování a úhradě zdravotní péče.

Vláda projedná i dvě poslanecké novely zákona o daních z příjmů. Kabinet má na programu i účast české delegace na ministerském zasedání Severoatlantické rady NATO ve Florencii od 24. do 25. května. Ministři projednají i návštěvu thajské princezny Čulapchorn v Česku od 16. do 21. května a návštěvu slovenského premiéra Mikuláše Dzurindy, který přijede do Prahy na dva dny 22. května udělat tečku za dělením federálního majetku.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info