Vsetín získal 170 milionů na stavbu centra pro recyklaci odpadů
08.08.2005 | Ekolist.cz
Vsetínská radnice získala 170 milionů korun na stavbu centra na zpracování a recyklaci odpadů. Závod pro celý region Vsetínska vznikne v průmyslové zóně v městské části Bobrky. Za pomoci nejmodernějších technologií se v něm budou odpady nejen sbírat, ale také dále třídit a druhotně zpracovávat. ČTK to dnes řekla mluvčí města Eva Stejskalová.
Stavba závodu přijde na 200 milionů korun. Dotaci získalo město z evropských a státních fondů. "Výstavba tohoto centra bude obrovským přínosem pro životní prostředí celého regionu, tedy i občany města Vsetína, navíc v něm vznikne přibližně 60 nových pracovních míst," uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).
Výstavba závodu začne na jaře příštího roku a potrvá přibližně rok. Logistické centrum bude obsahovat mimo jiné dotřiďovací linku separovaného odpadu, sklad papíru a plastu, překladiště komunálního odpadu, sběrný dvůr a sklady tříděného odpadu a nebezpečného odpadu. Nedílnou součástí budou také boxy pro dočasné uložení stavební suti, chráněná dílna pro demontáž elektroniky a mobilní zařízení pro zpracování organických odpadů neboli kompostárnu. Radnice do budoucna počítá i s nákladným zařízením na dotřiďování komunálního odpadu.
Logistické centrum bude řešit zpracování a recyklaci odpadů z celé oblasti Vsetínska, kde žije téměř 70.000 obyvatel. Během dvou let budou uzavřeny dvě ze tří skládek. "Po ukončení možnosti ukládání komunálního odpadu na skládkách ve Velkých Karlovicích a Horním Lidči, kam vyváží odpad většina obcí regionu, předpokládáme, že celková kapacita zpracovávaného komunálního odpadu v recyklačním centru bude přibližně 20.000 tun ročně," upřesnil koordinátor projektu Jiří Trezner.
Další články v kategorii Ekologie
- MŽP modernizuje pravidla pro přepravu odpadů: přinese digitalizaci, méně byrokracie a účinnější boj s nelegálními transporty (16.06.2026)
- Studie: Řeky v ČR za posledních 140 let ztratily značnou část hmyzí rozmanitosti (16.06.2026)
- V Krkonoších žije nejméně 11 vlků ve dvou teritoriích, populace je stabilní (16.06.2026)
- Z bývalých lomů Libouš a Bílina se stanou jezera, která zajistí vodní komfort krajiny (16.06.2026)
- NP Podyjí chystá obnovu lokalit pro kriticky ohroženého sysla (15.06.2026)
- Správa KRNAP vyzývá k hlášení invazních rostlin v Krkonoších, ohrožují přírodu (15.06.2026)
- Co rozhoduje o kvalitě kompostu? Výzkumníci ukazují, jak z bioodpadu vytěžit maximum (12.06.2026)
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)
- MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou, zelené střechy i ochranu před sesuvy 300 miliony korun z OPŽP (05.06.2026)
- Monitorovací výbor OP Spravedlivá transformace jednal v Mostě o dalším postupu programu (04.06.2026)

Tweet



