Výrobce barev Balakom investoval deset mil. do ekologické výroby
02.12.2002 | ČTK
Zhruba deset miliónů korun investovala opavská a.s. Balakom, výrobce barev a laků na dřevo a kov, do výroby ekologicky a hygienicky šetrnějších výrobků. Investice zahrnuje přechod na novou výrobu, úpravu receptur a další nutné práce, řekl technický ředitel společnosti David Pohl. "Očekáváme, že se nám investovaná částka vrátí během pěti až sedmi let," dodal.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou, zelené střechy i ochranu před sesuvy 300 miliony korun z OPŽP (05.06.2026)
- Monitorovací výbor OP Spravedlivá transformace jednal v Mostě o dalším postupu programu (04.06.2026)
- Šakali se šíří i kvůli úbytku vlků, mohou osídlit až tři čtvrtiny Evropy (04.06.2026)
- Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí. Pomáhají s péčí o horské hole (03.06.2026)
- NKÚ: Přínosy dotací na lepší hospodaření se srážkovou vodou nelze posoudit (02.06.2026)
- Na Mostecku vědci vysazují trávu s výhřevností uhlí (01.06.2026)
- Vavrouškovu cenu za environmentální osvětu získaly tři laureátky (29.05.2026)
- Umožněte zvířatům přístup k vodě. Vedra letos přišla příliš brzo, v době, kdy ptáci a savci pečují o svá mláďata (28.05.2026)
- Návrat divokých koní, zubrů a praturů do krajiny podporuje rozmanitost hmyzu, potvrzuje rozsáhlá česká studie (27.05.2026)
- Již brzy začne Týden invazních druhů: smršť exkurzí, přednášek a workshopů upozorní na nevítané rostliny a živočichy (27.05.2026)

Tweet



