Agrofert chce posílit pozici v lesnictví koupí Unilesu
03.10.2011 | ČTK
Agrofert holding podnikatele Andreje Babiše chce posílit svou pozici v oblasti lesnictví. Antimonopolnímu úřadu oznámil akvizici rumburské společnosti UNILES. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení, zjistila ČTK z jeho webových stránek. Agrofert má nad rumburskou firmou získat výlučnou kontrolu. ÚOHS v řízení posuzuje oblast prodeje a zpracování surového dříví, produkce řeziva, prodeje sypaných materiálů, komplexních lesnických služeb a prodeje jatečného skotu. ÚOHS už letos schválil několik akvizic. Skupina vstoupila do oblasti lesnictví letos koupí skupiny Wotan. Agrofert koupil podle dostupných informací v českobudějovických společnostech Wotan Forest, a.s., Wotan Forest Service, a.s., a ve firmě ALFA Plywood, a.s. ze Solnice na Rychnovsku podle předchozích informací osmdesátiprocentní podíl.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy ČR dokončily další projekt: Koryto beskydské řeky Lomné je širší a odolnější vůči povodni (29.07.2026)
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)
- Robin Ambrož: Cenu Jiřího Nováka vnímám jako uznání práce celého týmu (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Finanční příspěvky na vybrané myslivecké činnosti (22.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)

Tweet



