LesFest přivedl do královéhradeckého kina stovky lidí
08.11.2016 | Lesy České republiky, s. p.
Festival dokumentárních filmů o lese a přírodě pořádaly Lesy ČR ve středu 2. listopadu v královéhradeckém kině Bio Central. Příjemné setkání uzavřela večerním koncertem Radůza. Vstupné bylo dobrovolné, výtěžek ve výši 15 683 korun podnik věnoval Domácímu hospici Duha z Hořic.
Dopolední film Rébus jménem touha zaujal zejména středoškoláky a studenty vyšší odborné školy či starší žáky ze základních škol. Následovala více než hodinová diskuse s lékařkou Kateřinou Cajthamlovou a psycholožkou Alexandrou Hrouzkovou.
Ve 14 hodin festival slavnostně zahájil generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. Od Svazu postižených civilizačními chorobami obdržel “Cenu srdce“ za podporu a spolupráci. Po odpoledním filmu Volání lesa: zapomenutá moudrost stromů a následné diskusi s kulturním a sociálním ekologem a VŠ pedagogem Ivanem Ryndou se vydali návštěvníci LesFestu do předsálí, kde ochutnávali med z městských lesů, pečený čaj z lesních plodů a okusili také divočáka na několik způsobů. Zaujala i lesní pedagogika v podání lesních pedagogů z podniku Lesy ČR.
Kino zaplnili posluchači písničkářky Radůzy, jejíž koncert završil celodenní akci.
Další články v kategorii Lesnictví
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)
- Zlepšuje douglaska tisolistá vlastnosti lesní půdy? (04.06.2026)
- Evropské stromy se pokoušejí drasticky adaptovat na teplejší svět, zabíjejí se tím (03.06.2026)
- Týden na svobodě: mladá rysice se již zabydluje v Brdech (29.05.2026)
- Můžeme ve větší míře využít domácí druhy teplomilných dubů? (28.05.2026)
- Stromy vysazené před 70 lety dnes stojí Japonsko miliardy. Pyl trápí téměř polovinu národa (27.05.2026)
- Rojení kůrovců začíná. Jak se připravit na kůrovcovou sezonu radí autoři knihy o ochraně lesa před lýkožroutem smrkovým (26.05.2026)
- Španělsko má za sebou nejhorší sezonu lesních požárů od roku 1995. Roli sehrála vedra i žhářství (25.05.2026)
- V oblastech postižených kůrovcovou kalamitou je důležité zachovat hydrické funkce lesů (19.05.2026)
- Lesy ČR lidem na 67 místech po celé zemi ukážou lesy obnovené po kalamitě (18.05.2026)

Tweet



