Lesníci začali zalesňovat dřív
18.02.2002 | Deník Mostecka
O měsíc dříve se mohli pracovníci Správy městských lesů Most pustit do výsadby nových stromů v lesích v okolí Mostu, zejména na vrchu Resslu. Přeje jim totiž počasí, které je už řadu dní poměrně teplé, a nebrání tak zalesňování.
"Chceme využít první vláhy, která je nyní po roztání sněhu v zemi. To zvýší naději, že se nově zasazené stromky uchytí," vysvětlil Daniel Konrád, lesní mostecké lesní správy. Mladé sazenice se vysazují na místě, kde byly vloni na podzim a letos zkraje roku vykáceny staré a již vysychající porosty stromů.
Jen na Resslu bude vysázeno téměř třicet tisíc stromů. Nyní se začíná s výsadbou sedmi tisíc sazenic buků, které budou zpevňovat jednotlivé pásy vysazených stromů. K nim pak přibyde na dvacet tisíc borovic a asi dvanáct set jedlí, které jsou důležité zejména pro zpestření druhové skladby lesa.
Další články v kategorii Lesnictví
- Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí (19.03.2026)
- Aukce cenného dříví v Holešově vynesla přes 18 milionů korun, podobně jako loni (19.03.2026)
- Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu (18.03.2026)
- Malí farmáři a ochránci přírody: Příčinou poklesu biodiverzity je i dlouhodobě nesprávný výkon práva myslivosti (17.03.2026)
- Pomozme zvýšit zastoupení javoru klenu v našich lesích (12.03.2026)
- Lesy České republiky mají nový TOP management (12.03.2026)
- Protipovodňové přehrážky obnovily v Bohdašínském potoce na Náchodsku Lesy České republiky (12.03.2026)
- Andrea Kolowrat Krakowská: V naší zemi stále chybí respekt veřejnosti k soukromému vlastnictví (11.03.2026)
- Studie: České lesy i v další desetiletích zasáhnou kůrovec a požáry (10.03.2026)
- Případ čtyř mrtvých vlků na Jesenicku policie odložila (07.03.2026)

Tweet



