Lesy ČR Ústeckém kraji otevřely novou Naučnou stezku „Zátiší“ v městské části Miřetice u Klášterce, V Klášterci nad Ohří
08.06.2010 | Lesy České republiky, s. p.
Lesy ČR otevřely novou Naučnou stezku Zátiší, kterou najdete v lese na území města Klášterec nad Ohří, v okrese Chomutov, v Ústeckém kraji. Je sice dlouhá přibližně jen 600 metrů, ale za to zaujme malé zvědavce, především z mateřských a základních škol.
Ti se na celkem 11 informačních tabulích mohou za pomoci svých pedagogů a rodičů seznámit se zajímavými druhy zvířat, rostlin a chráněnými územími v oblasti této části Krušných hor. Přístupnou formou je na stezce široká veřejnost seznamována i s posláním a úkoly Lesů ČR. Součástí stezky je i udržovaná a oplocená plocha na paloučku, kde si děti se svým doprovodem mohou odpočinout.
Výstavbu Naučné stezky Zátiší plně financovaly Lesy ČR a to v rámci svého tzv. Programu 2000, kterým podnik celostátně podporuje veřejně prospěšné funkce lesů.
Další články v kategorii Lesnictví
- Zlepšuje douglaska tisolistá vlastnosti lesní půdy? (04.06.2026)
- Evropské stromy se pokoušejí drasticky adaptovat na teplejší svět, zabíjejí se tím (03.06.2026)
- Týden na svobodě: mladá rysice se již zabydluje v Brdech (29.05.2026)
- Můžeme ve větší míře využít domácí druhy teplomilných dubů? (28.05.2026)
- Stromy vysazené před 70 lety dnes stojí Japonsko miliardy. Pyl trápí téměř polovinu národa (27.05.2026)
- Rojení kůrovců začíná. Jak se připravit na kůrovcovou sezonu radí autoři knihy o ochraně lesa před lýkožroutem smrkovým (26.05.2026)
- Španělsko má za sebou nejhorší sezonu lesních požárů od roku 1995. Roli sehrála vedra i žhářství (25.05.2026)
- V oblastech postižených kůrovcovou kalamitou je důležité zachovat hydrické funkce lesů (19.05.2026)
- Lesy ČR lidem na 67 místech po celé zemi ukážou lesy obnovené po kalamitě (18.05.2026)
- Výskyt nebezpečných trichinel u divočáků dovezených z Polska (14.05.2026)

Tweet



