Lesy ČR vítají rozhodnutí KS Ostrava
04.09.2006 | Lesy České republiky, s. p.
Lesy ČR vítají rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, který zamítnul 13 návrhů na nařízení předběžného opatření k zastavení lesnických těžebních a pěstebních prací. Zamítnutí předběžných opatření KS v Ostravě pro Lesy ČR znamená, že se již tak složitá právní situace nebude ještě více komplikovat přerušením prací v lesích a rizikem hospodářských i ekologických škod.
Podávání návrhů na předběžná opatření je důsledkem komplikované právní situace v oblasti zadávacích řízení a z nich vyplývajících smluv. Lesy ČR intezivně připravují nová transparentní věrová řízení plně v souladu se zákonem o veřejných zakázkách a společně s podnikateli v lesnictví hledají přijatelné kompromisní řešení celé situace.
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy ČR dokončily další projekt: Koryto beskydské řeky Lomné je širší a odolnější vůči povodni (29.07.2026)
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)
- Robin Ambrož: Cenu Jiřího Nováka vnímám jako uznání práce celého týmu (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Finanční příspěvky na vybrané myslivecké činnosti (22.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)

Tweet



