Lesy ČR vyhlásily soutěž na využití těžebních zbytků
20.09.2011 | Lesy České republiky, s. p.
Státní podnik Lesy ČR dnes vyhlásil obchodní veřejnou soutěž o nejvhodnější návrh na uzavření rámcové kupní smlouvy o prodeji těžebních zbytků. Od dnešního dne až do 20. října 2011 tak mohou subjekty, které vyhoví podmínkám soutěže, předkládat LČR své návrhy na uzavření rámcové kupní smlouvy.
„Přestože Lesy ČR nejsou při prodeji veřejným zadavatelem dle zákona o veřejných zakázkách, zvolily vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu o těžební zbytky formu transparentní veřejné soutěže, která umožní přístup k této komoditě všem zájemcům a zabrání tím různým neopodstatněným spekulacím o prodeji těžebních zbytků podnikem Lesy ČR. Naším cílem je dosáhnout touto soutěží o nejlepší cenu ekonomický prospěch pro státní podnik“, zdůrazňuje generální ředitel Ing. Svatopluk Sýkora.
Jediným kritériem pro hodnocení návrhů je nejvyšší nabídnutá kupní cena (cena za množství těžebních zbytků z 1 m3 vytěženého hroubí). Každá část soutěže bude přitom hodnocena samostatně. Soutěž je rozdělena na celkem 8 částí, a to vždy podle místa plnění rámcové kupní smlouvy. Jednotlivé části soutěže kopírují územní působnost 8 krajských organizačních jednotek podniku, a to krajského ředitelství Brno, Frýdek Místek, Hradec Králové, Choceň, Liberec, Šumperk, Teplice a Zlín.
Výsledkem soutěže bude uzavření 8 samostatných rámcových kupních smluv, jejichž předmětem bude prodej těžebních zbytků, mezi Lesy ČR jako prodávajícím a účastníky vybranými na jednotlivých částech soutěže jako kupujícím. Každá rámcová kupní smlouva bude uzavřena vždy s jedním smluvním partnerem - vybraným účastníkem. Smlouvy budou uzavírány na dobou určitou, a to do 31. 12 .2020.
Podrobné podmínky soutěže jsou uveřejněny a jsou ke stažení na internetových stránkách Lesů ČR http://www.lesycr.cz, v sekci pro obchodní partnery.
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy ČR dokončily další projekt: Koryto beskydské řeky Lomné je širší a odolnější vůči povodni (29.07.2026)
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)
- Robin Ambrož: Cenu Jiřího Nováka vnímám jako uznání práce celého týmu (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Finanční příspěvky na vybrané myslivecké činnosti (22.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)

Tweet



