Lesy ČR vyhlašují část zadávacích řízení na rok 2008-2010 (TZ LČR)
10.07.2007 | Silvarium
Po jednáních mezi Ministerstvem zemědělství a Konfederací lesnických a dřevozpracujících svazů vyhlašuje státní podnik Lesy České republiky 98 zakázek na zajištění lesnických činností formou dodávky služeb v pěstební činnosti a výroby dříví na odvozní místo. Jedná se o část zakázek, u nichž bude obchod s dřívím probíhat v režii státního podniku.
Zakázky budou z kapacitních důvodů zveřejněny ve dvou dnech. Dne 9.7.2007 firma CPS consulting, s.r.o., zajišťující pro LČR, s.p., zadávání veřejných zakázek na lesnické činnosti, zašle ke zveřejnění na centrální adrese http://www.centralniadresa.cz/cadr/ první část (49) zakázek. Druhá část (49) zakázek bude odeslána na centrální adresu 10.7.2007.
Zadávací dokumentace k těmto zakázkám bude k dispozici na internetových stránkách LČR, s.p. http://www.lesycr.cz/cs/ od 10.7.2007 pro první část zakázek a 11.7.2007 pro druhou část zakázek. Od těchto termínů běží 49-ti denní lhůty pro podání nabídek.
Vyhlášení zakázek se odvíjí od memoranda uzavřeného mezi MZe a KLDS. Druhá část veřejných zakázek, ve které budou dřevo obchodovat přímo firmy pracující na daném území, bude vypsána nejpozději do 30 dnů. V zájmu vedení státního podniku Lesů České republiky je dosáhnout shody v oblasti smluvních vztahů s podnikatelskými subjekty, neboť zklidnění situace je nezbytné pro práci jak LČR, tak i smluvních partnerů.
Šárka Kubelkovátisková
mluvčí a vedoucí odboru public relations
Další články v kategorii Lesnictví
- Evropské stromy se pokoušejí drasticky adaptovat na teplejší svět, zabíjejí se tím (03.06.2026)
- Týden na svobodě: mladá rysice se již zabydluje v Brdech (29.05.2026)
- Můžeme ve větší míře využít domácí druhy teplomilných dubů? (28.05.2026)
- Stromy vysazené před 70 lety dnes stojí Japonsko miliardy. Pyl trápí téměř polovinu národa (27.05.2026)
- Rojení kůrovců začíná. Jak se připravit na kůrovcovou sezonu radí autoři knihy o ochraně lesa před lýkožroutem smrkovým (26.05.2026)
- Španělsko má za sebou nejhorší sezonu lesních požárů od roku 1995. Roli sehrála vedra i žhářství (25.05.2026)
- V oblastech postižených kůrovcovou kalamitou je důležité zachovat hydrické funkce lesů (19.05.2026)
- Lesy ČR lidem na 67 místech po celé zemi ukážou lesy obnovené po kalamitě (18.05.2026)
- Výskyt nebezpečných trichinel u divočáků dovezených z Polska (14.05.2026)
- Objem smrkového dříví napadeného kůrovci klesá již pátým rokem, ale pozornost je třeba věnovat i dalším dřevinám (14.05.2026)

Tweet



