Naučná stezka Kladská na Chebsku od soboty i díky Lesům ČR v novém kabátě
29.06.2010 | Lesy České republiky, s. p.
Milovníci turistiky, krásné přírody, ale i lázeňství mohou od soboty využít pro své toulky přírodou Karlovarského kraje dva kilometry dlouhou, zrenovovanou a rozšířenou Naučnou stezku Kladská, která začíná v osadě stejného jména, jen kousek od Mariánských Lázní na Chebsku.
Naučná stezka návštěvníky již od roku 1977 seznamuje s půvabným prostředím Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny, kterou ročně navštíví až 60 tisíc lidí. Těm nově slouží další část chodníčku s můstky, vyhlídkový altán a odpočinkové zastávky s lavičkami a informačními tabulemi. Úprava stezky proběhla v úzké spolupráci Lesů ČR a Správy CHKO Slavkovský les.
„Stezku kromě pískových cest, můstkových chodníků nebo 14 zcela nových informačních tabulí tvoří i pískoviště pro děti, sluneční hodiny a v blízké době také mluvící tabule. Místo po silnici tak lidé mohou od soboty absolvovat cestu zpět k loveckému zámečku Kladská po novém chodníku lesem. Ten vede kouzelným prostředím rašeliništních jezírek,“ říká ředitel Lesního závodů Lesů ČR Kladská Jan Němický.
Prodloužení a oprava cesty stála tři miliony korun, Lesy ČR přispěly z jedné pětiny.
V okolí Kladské se rozprostírá celkem 5 částí národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Jde o jednotlivá rašeliniště nazývaná Tajga, Paterák, Lysina, Malé rašeliniště a Husí les.
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy ČR dokončily další projekt: Koryto beskydské řeky Lomné je širší a odolnější vůči povodni (29.07.2026)
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)
- Robin Ambrož: Cenu Jiřího Nováka vnímám jako uznání práce celého týmu (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Finanční příspěvky na vybrané myslivecké činnosti (22.07.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekty: V jihočeské krajině nahradily odvodňovací příkopy přírodní meandry (16.07.2026)

Tweet



