Pojišťovna vyplatí náhrady škod způsobené přípravkem Morsuvin

Agrární noviny (Agroweb) 2.12.1999

Pojištovna vyplatí náhrady škod zpusobené prípravkem Morsuvin

Spolana a. s. Neratovice uznala svou odpovednost za škody zpusobené jejím prípravkem Morsuvin vyrobeným v roce 1998 na lesních porostech a prostrednictvím svého pojistitele, kterým je Ceská pojištovna, a. s. hodlá uspokojit uplatnené a doložené nároky poškozených subjektu. Vyplývá to z oficiálního stanoviska Spolany, které mají Agrární noviny k dispozici.

Uplatnení reklamací za náhrady škod musí být podle tohoto stanoviska v souladu s Obchodním zákoníkem. To znamená, že poškození musí uplatnit reklamace na vadné zboží (množství, šarže a výpocet škody dle príslušných vzorcu) u svých dodavatelu tak, aby celý obchodní retezec koncil u smluvních obchodních partneru Spolany, kterí je po jejich sumarizaci uplatní u Spolany k vyrízení. Škody je treba uplatnit co nejrychleji.

Náhrady škod se týkají dvou oblastí - škoda za znicení lesního porostu a škoda za snížení prírustu lesního porostu. Veškeré informace ohledne celé problematiky poskytnou: Ing. Volf (VÚLHM - 02/ 5792 1643 - linka 213), Ing. Janauer (L. E. S. CR - 0602/ 232 521) a Ing. Balek (MZe - 02/ 2181 2351).

Tisk

Další články v kategorii Lesnictví

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info