Poslanci chtějí posílit Šumavu, národní park má být v zákoně
20.10.2003 | ČTK
Národní park Šumava bude asi zřízen přímo zákonem. Navrhlo to několik poslanců v čele s Milošem Kužvartem (ČSSD). Postavení parku by se tak posílilo a různá omezení a povinnosti, které na Šumavě platí, by měly větší váhu. Vyplynulo to ze slov jednoho ze spoluautorů, místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM). Šumavský park dosud existuje na základě vládního nařízení, tedy podzákonné normy. Povinnosti lze ale ukládat jen zákonem, řekl Filip. Návrh nové normy mimo jiné zachovává členění národního parku to tří ochranných zón.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Lesnictví
- Horské ekosystémy se mění v důsledku oteplování pětkrát rychleji než lesy a louky (20.03.2026)
- Do okrajových částí Brna pronikají divočáci, pomáhají odchytové klece nebo dron (20.03.2026)
- Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí (19.03.2026)
- Aukce cenného dříví v Holešově vynesla přes 18 milionů korun, podobně jako loni (19.03.2026)
- Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu (18.03.2026)
- Malí farmáři a ochránci přírody: Příčinou poklesu biodiverzity je i dlouhodobě nesprávný výkon práva myslivosti (17.03.2026)
- Pomozme zvýšit zastoupení javoru klenu v našich lesích (12.03.2026)
- Lesy České republiky mají nový TOP management (12.03.2026)
- Protipovodňové přehrážky obnovily v Bohdašínském potoce na Náchodsku Lesy České republiky (12.03.2026)
- Andrea Kolowrat Krakowská: V naší zemi stále chybí respekt veřejnosti k soukromému vlastnictví (11.03.2026)

Tweet



