U Modravy se budou kácet stromy, ekologové chystají blokádu
20.06.2012 | FinančníNoviny.cz
V lokalitě Na Ztraceném u Modravy v šumavském národním parku, kde loni aktivisté blokovali kácení, budou lesníci opět porážet kůrovcem napadené stromy. V takovém případě jsou aktivisté připraveni ihned zahájit blokádu, píše dnešní regionální MfD.
V lokalitě je přes tisícovku napadených stromů, které správa parku začala nastojato odkorňovat. Je to ale drahý a pomalý postup. Dělníci nepostupují tak rychle, aby stihli kůrovce zastavit, a proto zde bude park kácet. Aktivisté oznámili, že s prvním poraženým stromem okamžitě zahájí blokádu. Nepomohla ani tajná vyjednávání správy parku, obce Modravy a aktivistů.
Kácení potvrdil deníku i mluvčí správy parku Pavel Pechoušek. Podle mluvčího loňské blokády Vratislava Vozníka je okamžitě připraveno vyjet na Šumavu třicet až čtyřicet lidí, pokud park neustoupí od plánů kácet stromy.
Na postup se připravila i Modrava, která měla podle soudu loni právo blokádu rozpustit. "Mám připravené rozhodnutí o rozpuštění blokády ve třech jazykových mutacích, jsem v kontaktu s policií," řekl starosta Antonín Schubert.
Další články v kategorii Lesnictví
- Nejmodernější pila v ČR zahájila provoz v Olomučanech (26.03.2026)
- Oheň může pomoci zachránit biodiverzitu suchých trávníků, ukazuje výzkum vědců LDF MENDELU (26.03.2026)
- Listnaté lesy v pahorkatinách více tlumí povodně než jehličnaté (26.03.2026)
- Nestátní lesníci zvou popáté na Den otevřených lesů, bude skoro na 30 místech (26.03.2026)
- Růst cen pohonných hmot „prosakuje“ i do lesních prací, dřevo může zdražit (23.03.2026)
- Horské ekosystémy se mění v důsledku oteplování pětkrát rychleji než lesy a louky (20.03.2026)
- Do okrajových částí Brna pronikají divočáci, pomáhají odchytové klece nebo dron (20.03.2026)
- Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí (19.03.2026)
- Aukce cenného dříví v Holešově vynesla přes 18 milionů korun, podobně jako loni (19.03.2026)
- Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu (18.03.2026)

Tweet



